Automobilių nuoma: atsakymai į klausimus, apie kuriuos, prie pasirašant sutartį, dažnai nepamąstoma

automobilių nuomaFaktas, jog transporto nuomos bendrovių skaičius auga, o jų teikiamų paslaugų asortimentas plečiasi, leidžia daryti išvadą, jog automobilių nuoma tampas vis populiaresnė ir tarp laikinai atvykstančių, ir tarp vietinių gyventojų.  Bet kokios sutarties pasirašymas klientui suteikia ne tik tam tikrą privilegiją, bet ir įpareigoja būti atsakingam už prisiimtą materialinį turtą bei laikytis tam tikrų nustatytų taisyklių.

Transporto nuomos esmė – gana paprasta ir visiems suprantama:

  • Išsirenki norimą automobilį.
  • Sumoki nustatytą nuomos kainą (pastaroji skaičiuojama pagal valandinį arba paros įkainį).
  • Grąžini automobilį (arba jį pasiima nuomotojas) tokį pat tvarkingą, kokį ir gavai.

Visgi yra keletas sutarties punktų, apie kuriuos ne visi pagalvoja.

Kas gali vairuoti?

Automobilių nuomos bendrovės neretai taiko tam tikrus reikalavimus asmeniui, galinčiam vairuoti jų automobilį. Neužtenka, jog turi vairuotojo pažymėjimą – dažnai reikalingas bent 1 ar 2 metų stažas. Kai kuriais atvejais vairuoti galima  turint ir mažesnį stažą, tačiau tokia paslauga apmokestinta papildomai.

Išsinuomotą automobilį griežtai draudžiama patikėti vairuoti bet kam. Tiesa, neretai auto nuomos bendrovės leidžia sutartyje įrašyti papildomo vairuoto pavardę – asmens, kuris taip pat turės teisę sėstis už nuomoto automobilio vairo.

Populiari ir automobilių nuoma su vairuotoju. Klientui nereikia sukti galvos, kas vairuos, kur važiuoti, kokios eismo sąlygos ir panašiai – visi rūpesčiai patikimi profesionaliam vairuotojui, kurio samdymas kainuoja papildomai.

Kur ir kiek kilometrų galima važiuoti?

Klientas su paslaugos teikėju, esant reikalui, privalo aptarti galimybę automobiliu išvykti už Lietuvos teritorijos. Vieni tokios galimybės savo sąlygose nenumato, kiti leidžia keliauti visoje Europoje ar tik nurodytose šalyse. Pažeidus šiuos reikalavimus, gresia piniginės sankcijos.

Prie kiekvieno nuomai siūlomo automobilio yra nurodytas maksimaliai leistinas paros kilometražas. Viršijus kilometrų skaičius, kiekvienas papildomas kilometras apmokestinamas papildomai.

Ar reikia rūpintis automobilio saugumu ir švara?

Vienareikšmiškai – taip. Nepaisant to, jog transporto priemonės yra apdraustos privalomuoju civilinės atsakomybės bei KASKO draudimais, automobilių nuoma – didelė atsakomybė klientui. Įvykus incidentui, kurio žalos padengimo draudimo bendrovės nenumato, visa finansinė atsakomybė gula ant kliento pečių. Pametus automobilio raktelius, valstybinius numerius ar dokumentus taip pat gresia piniginės baudos. Tas pats laukia ir piktybiškai nesilaikantiems draudimo rūkyti salone ar kitaip jį teršiant.