Geras poilsis nedidelėje Maltoje

MaltaKuomet mintys ima suktis apie būsimas atostogas, dažniausiai prisimena populiariausias kryptis, didžiąsias, ar bent tarp turistų populiarias šalis. Visuomet pirmais smuikais griežia Turkija, Ispanija, Egiptas, vis dažniau atsisukama į Egiptą. O štai nedidukės valstybės prisimenamos gana retai. Viena tokių, nepelnytai primirštų tačiau kartu ir stipriai atsigaunanti – tai Malta. Nedidelė sala – valstybė Viduržemio jūroje, į pietus nuo Italijai priklausančios Sicilijos, pasižymi ir geru klimatu ištisus metus, ir puikiais paplūdimiais, ir svetingais vietiniais, ir gerai išvystyta turizmo infrastruktūra.

Maltai, kaip ir daugeliui panašių buvusių primirštų kurortų, neabejotinai populiarumą atnešė pigiosios avialinijos. Kuomet miestą, tuo pačių ir visą šalį, galima pasiekti iš didelės dalies Europos vos už keliolika ar keliasdešimt eurų, neabejotinai tas miestas smarkiai išpopuliarės. Tas atsitiko ir Maltai, ir Maljorkai, ir Kiprui. Šių salų valdžiai neabejotinai reiktų atsidėkoti pigiosioms avialinijoms – paskata ekonomikai augti tikrai ženkli. Ženkliai išaugę turistų srautai stipriai paveikė ir vietinių gyvenimą. Daug žmonių ėmė dirbti turizmo srityje, dygo nauji viešbučiai ir net jų kompleksai, apleisti kaimeliai buvo sutvarkyti, pajūryje dygo promenados. Tokiose vietose jaučiasi netgi darbo imigrantų sezoniškumas, glaudžiai susijęs su turistų srautais. Nieko keisto – aptarnauti plūstančius poilsiautojus tikrai apsimoka, juo labiau, kai bedarbių šalyje netrūksta.

Kartais galima pagalvoti, kad kai kurie kurortai ar net visos valstybės gali būti per daug išpūstas reikalas. Kartais taip skamba apie turistų nuolat nugultą Egiptą, apie Turkiją. Kartais su pagrindu, o kartais – visai be. Šioje vietoje geriausia būtų aiškiai išsikelti savo tikslus. Jeigu keliaujate tiesiog pailsėti, pasidžiaugti retai matomais saulės spinduliais, pasimaudyti šiltoje jūroje, tuomet iš esmės didelio skirtumo nėra, kurį Viduržemio jūros regiono kurortą savo atostogoms pasirinksite. Šioje vietoje Malta turi lygias galimybes kartu su žymiaisiais regiono traukos centrais.

Poilsis šioje nedidelėje valstybėje nebrangus, paplūdimiai atitinka įnoringiausių poreikius, aptarnavimas geras ir malonus. O jūra ir saulė tokia kaip ir visur – šildanti ir lepinanti, leidžianti puikiai atsipalaiduoti ir pamiršti darbų vargus bei kitus gyvenimiškus rūpesčius. Maltos sostinė Luka, į kurią ir atskrenda turistais pigiosiomis avialinijomis, jau pati yra puikus kurortas. Tačiau saloje ir daugiau yra patrauklių kaimelių ir miestelių, kur galima rasti ir gerokai ramesnį poilsį. O galbūt verta neapsiriboti vienu miestu ir visą atostogų laiką keliauti po salą, kad ir dviračiais, kas naktį apsistojant vis kitame viešbutyje, vis kitame kaimelyje, vis kitoje salos dalyje? Tokia kelionė, be jokios abejonės, įspūdžių atneš gerokai daugiau.