Ką randame užsienyje?

Darbai NorvegijojeNe paslaptis, kad nemaža dalis lietuvių vis pasirenka emigracijos kelią. Galimai geresnis gyvenimas pavilioja ne vieną jauną žmogų, o bent jau susimąsto apie galimybę emigruoti turbūt daugelis. Ko ieškoma tolimame užsienyje? Ar tik pinigu, ar ir laimingesnio, stabilesnio, galbūt įdomesnio gyvenimo?

Vis tik daugelis savo laimę bando grįsti pinigais. Galimybė už tą patį darbą gauti kelis kartus didesnį atlyginimą verčia krautis lagaminus ir keliauti į užsienį. Ilgesniam laikui ar išvis gyvenimui žmonės dažniau renkasi Angliją, trumpesnių uždarbių neabejotina šalis lyderė yra Norvegija. Nieko keisto – net minimalus atlyginimas Norvegijoje yra maždaug penkis kartus didesnis nei Lietuvoje. O tiek uždirbant jau galima ir laimingai gyventi, kaip pasakytų daugelis emigrantų. Žinoma, ne mažą atlygio dalį suvalgo ir ženkliai didesni pragyvenimo kaštai, tačiau daugiau ir laiko. Ypač jei tuos uždirbtus pinigus leidžia Lietuvoje, jų būna tikrai daug. Tuo tarpu gyvenant Norvegijoje tas minimalus atlyginimas garantuoja gal tik šiek tiek patogesnį gyvenimą nei analogiškoje situacijoje Lietuvoje.

Yra ir tokių, kuriuos ne darbai vilioja į užsienį. Pasitaiko ir labiau idėjinio jaunimo, ieškančio tiesiog nuotykių gyvenime, siekiančių susipažinti su pasauliu, kitomis kultūromis. Dažniausiai tokie pabando laimę keliose skirtingose šalyse, tokiam pragyvenimui padirbdami vis kitokiuose darbuose. Kultūriniai skirtumai tarp šalių taip pat stipriai veikia pasirinkimą kur emigruoti, ar vis tik likti Lietuvoje. Griežta vokiška tvarka bei biurokratija, londoniškas skubėjimas bei vertimasis per galvą ar visiška ramybė bei šaltumas šiaurinėje Norvegijoje prie lietuviško gyvenimo pripratusiems gali būti toli gražu ne malonūs kultūriniai aspektai. Kita vertus, žmonės ten atranda ir didesnę pagarbą vienas kitam, ir lygesnes galimybes karjeroje, ir platesnes galimybes realizuoti save tiek darbe, tiek ir gyvenime.

Grįžtant prie populiariausių išvykimo tikslų – darbų, negalima paneigti Norvegijos svarbos šiame aspekte. Darbai Norvegijoje leidžia užsidirbti nuo penkių iki dešimties kartų daugiau nei Lietuvoje. Net nekvalifikuoti, patirties neturintys fabriko darbininkai, jei tik pavyksta įsidarbinti, čia gali džiaugtis maždaug pusantro tūkstančio eurų atlyginimu į rankas. O užsirekomendavus, turint gerą patirtį ar dėmesio vertą specializaciją galima užsidirbti ir ženkliai didesnes sumas. Ne veltui Norvegiją dažniausiai renkasi trumpų uždarbių siekiantys dažniausiai sezoniniai darbininkai. Kas netingi, investuoja savo laiką į Norvegų kalbos mokymąsi, ir taip ženkliai padidina savo galimybes tiek ir įsidarbinti apskritai, tiek ir gauti geresnį darbą bei didesnį atlyginimą.