Kruopšti ir atsakinga teritorijos priežiūra

Teritorijos prieziuraKai tik prasideda šilti orai, daugelis žmonių, turinčių savo sodus ar nuosavus namus, skuba į sodo ir daržo prekėmis prekiaujančias parduotuves. Ieškoma įvairiausių rūšių augmenijos ir bandoma tinkamai pasirūpinti savo namo teritorijos prieziura. Tačiau nereikia pamiršti, kad tikrai ne kiekvienam tai pavyksta. Nors įsigyjami brangūs ir sveiki augalai, vis dėlto kartais tenka pripažinti, jog šį sezoną nebepavyks suformuoti labai gražaus savo namo ar sodo kraštovaizdžio. Norint, kad taip nenutiktų, svarbu, kad kiekvienas iš jūsų labai daug dėmesio skirtumėte teorinės medžiagos paieškoms ir įsisavinimui. Trumpiau tariant – pradėkite nuo teorijos, o ne praktikos. Tai leis išvengti įvairių nesusipratimų ir bergždžiai išeikvoto laiko bei pastangų.

  • Pirmiausia turite įvertinti savo teritorijos dirvožemį. Nustatę jo tipą, paruoškite jį žolės ir įvairių augalų sodinimui.
  • Išsiaiškinkite, kokie augalai jūsų dirvožemyje augtų geriausiai. Jei norite labai egzotiškų augalų, gerai pasidomėkite ar tai tinkami pasirinkimai mūsų klimatui.
  • Turite pasirinkti tinkamą žolės rūšį. Nepaisant to, kad galbūt iki šiol manėte, jog žolė nėra skirstoma į skirtingas rūšis, konsultuokitės su specialistais ir pasirinkite teisingai.
  • Be abejo, taip pat turite į pagalbą pasitelkti ir su įvairiais kenkėjais bei augalų ligomis padedančias kovoti priemones. Kai kurie augalai yra labai trapūs ir pažeidžiami, todėl išsiaiškinkite ar tarp jums patinkančios augmenijos nėra labai daug išskirtinės priežiūros reikalaujančių augalų rūšių.
  • Būtinai pasidomėkite, kokiu reguliarumu turėtumėte laistyti savo teritorijoje augančią žolę ir kitus augalus. Tai labai svarbi užduotis, kurią reikia atlikti tinkamai. Priešingu atveju galima susidurti su prastai augančiais arba greitai vystančiais augalais.
  • Sėkite tik aukščiausios kokybės augalų sėklas. Pasidomėkite aplinkinių žmonių, kur jie įprastai perka augalus ir jų sėklas – galbūt jie turės naudingų patarimų, kurie leis būti tikriems dėl būsimų puikių rezultatų.
  • Žinoma, nepamirškite pasidomėti, kokie augalai yra suderinami tarpusavyje. Kai kurių augalų šaknys auga labai greitai ir plačiai kerojasi į šalis, tokiu būdu pažeidžiant kitus šalia augančius augalus. Todėl augalus rinkitės labai apgalvotai ir derinkite tarpusavyje.