Lūpų plastinė operacija, ką reikia žinoti?

Daugybė moterų visame pasaulyje ryžtasi lūpų ir kitoms veido tobulinimo operacijoms. Ne išimtis ir Lietuvoje, lūpų putlinimas yra sparčiai populiarėjanti procedūra ir vis daugiau jaunų merginų kreipiasi į įvairius specialistus.

Nepaisant to, kad šiuo metu draudžiama įvairias injekcijas atlikti grožio kosmetologijos kabinetuose neturint medicininio išsilavinimo, tai vis dar plačiai paplitę. Kaip teigia plastinės chirurgijos specialistai, net ir nesudėtingos ir nekaltai skambančios procedūros įvairiais užpildais gali baigtis liūdnai. Mažiausiai, kas gali nutikti – tai nekokybiškas rezultatas, o blogiau – rimtesnis sveikatos sutrikdymas.

Lūpų putlinimo būdų šiandien yra keletas: injekcijos riebalais, audinių užpildais arba plastinė operacija pasitelkiant implantus arba lūpos trumpinimas. Audinių užpildų injekcijos yra vienos iš populiariausių ir sąlyginai paprasčiausių procedūrų. Tačiau ją reikia atlikti itin tiksliai apskaičiavus medžiagos kiekį, nes jos padauginus rezultatas gali baigtis vadinamosiomis „ančiuko lūpomis“. Šis reiškinys prieš gerą dešimtmetį ir anksčiau buvo labai ryškus ir net tapęs tarsi mada visame pasaulyje.

Kalbant apie kitą procedūrą, atliekamą ne chirurginiu būdu, o injekcijomis – tai lūpų korekcija nuosavų riebalų užpildais. Kitaip dar vadinama tiesiog riebalų persodinimu į lūpas. Ši procedūra atliekama jau ne vieną dešimtmetį ir galima sakyti yra natūrali, nes pasitelkiami nuosavi kūno riebalai. Prieš tai yra nusiurbiamias nedidelis riebalų kiekis, jie specialiai apdorojami ir suleidžiami į lūpas. Tai duoda ganėtinai gerą rezultatą, tačiau labai svarbu žinoti, kad procedūra yra kiek sudėtingesnė, o ne visi riebalai prigyja. Be to, yra labai svarbu tai atlikti itin tiksliai.

Pastebimas augantis populiarumas lūpų trumpinimo procedūros chirurginiu būdu, kuris itin pasiteisina atsiradus senėjimo požymiams. Tačiau šiuo metu tai atliekama vis daugiau jaunų moterų, kuomet išgaunama išraiškinga viršutinės lūpos forma.