2016-ųjų žiemos šukuosenų tendencijos

Plaukai – didžiausia merginos puošmena. Nors šis posakis skamba banaliai, tačiau bėgant metams, keičiantis tendencijoms, jis vis nepraranda savo vertės. Tobula šukuosena gali priversti suspindėti net ir patį paprasčiausią įvaizdį, o štai su netvarkingais, nepuoselėjamas plaukais – net ir prašmatniausias rūbas nublanks. Įprastai vasarą šukuosenoms skiriame daugiau dėmesio nei žiemai. Vis dėlto 2016-ųjų metų žiemos tendencijos neapleido ir plaukų temos, tad šį kartą pateikiame ryškiausias šių metų šaltojo sezono idėjas šukuosenoms.

Modernus prancūziškas suktukas

 

Ruduo ir žiema – kiekvienais metais tampa tikru kuodukų renesanso laikotarpiu, juk kai lauke drėgna, o plaukai yra linkę pūstis – kuodukas puikus išsigelbėjimas. Taip pat jis itin patogus dirbant – juk nėra malonu kai plaukai lenda į akis, o jį pasidaryti užtrunka vos kelias minutes. Tačiau yra įsitikinusių, kad kuodukas yra nuobodus, iš karto jį sieja su bibliotekos darbuotoja ar vidutinio amžiaus sekretore. O mes skubame su tuo nesutikti – juk yra daugybė kuodukų stilių, tad sau tinkamiausią tikrai atras kiekviena.

Pristatant 2016-ųjų tendencijas itin populiarus buvo prancūziško stiliaus suktas kuodukas, tačiau šiais metais jis tampo kur kas laisvesnis, atsainesnis bei jaunatviškesnis. O kad kuodas nebūtų nuobodus – tam puikiai pagelbės aksesuarai: segės, segtukai, plaukų raiščiai ir t.t. Taip, įdedant itin nedaug papildomų pastangų, šukuosena taps dar labiau išskirtinė ir žaisminga.

Bohemiškos garbanos.

 

Bohemijos era, prasidėjusi dar šių metų šiltuoju sezonu, neapleidžia podiumų ir orams atvėsus. Bohemiškos garbanos, kuriomis viliojome vasarą, neapleidžia savo pozicijų ir žiemą. Iš pirmo žvilgsnio atsainus garbanų tobulumas įvaizdžiui suteikia romantiško atspalvio ir bent mintimis nukelia į Viktorijos laikus.

Odiniai aksesuarai

 

Vasarą populiarius lengvus, kone vėjyje plevėsuojančius plaukų aksesuarus keičia odiniai: lankeliai, gumytės, plaukų segės – tinka viskas. Kuo storesnė, mažiau apdirbta oda – tuo geriau.

Žemai suimti plaukai

 

Į uodegą surišti plaukai jau seniai yra tapę kone klasika, tačiau šiais metais išryškėjo kita tendencija – tai itin lengvai suimti plaukai, surišti kuo žemiau: ties sprandu ar net žemiau jo. Tokia šukuosena atrodo itin vėjavaikiškai bei romantiškai, o pastangų nereikalauja praktiškai jokių.

Sklastymas šone

 

Pristatant 2016-ųjų šaltojo sezono tendencijas buvo galima išvysti daug modelių su šoninių plaukų sklastymu. Atrodytų anokia čia naujiena, juk daug merginų renkasi sklastymą ne galvos centre, o labiau link šono. Tačiau šiais metais plaukai skiriami kone ties ausimis. Juos galite tiesiog užsikišti už ausies arba susekti, užleidžiant sruogas ant kaktos ir taip sukuriant kirpčiukų efektą.

Mazgo formos kuodukas

 

Dar vienas paprastas, bet tikrai ne prastas būdas kaip susikurti originalų kuoduką. Mazgo formos kuodo susukimas sukuria itin elegantišką įvaizdį, tačiau reikalauja labai mažai pastangų. Norite daugiau prabangos? Tam padės plaukų aksesuarai – įsekite į kuodą prašmatnią segę – ir jau turite vakarui skirtą šukuoseną.

Stori kirpčiukai

 

Stori, masyvūs, kone akis dengiantys kirpčiai – bus itin populiarūs šią žiemą, jie sukurią šiek tiek mokinukę primenantį stilių, tačiau neabejotinai žvilgsniui teikia paslaptingumo. Abejojančioms dėl kirpčiukų, neva jie reikalaus papildomo dėmesio, laiko šukuosenos priežiūrai, atsakome – šį sezoną madingi kirpčiai nėra itin preciziškai tvarkingi, lengvai netvarkingas įvaizdis tik suteiks šukuosenai mielumo.

Visiškas natūralumas

 

Dauguma garbanių plaukus tiesina, o tiesius plaukus turinčių merginų vargsta sukdamos garbanas. O štai šis sezonas siūlo atsigręžti į natūralumą ir skatina puoselėti natūralią plaukų tekstūrą. Taip susikursite savo išskirtinį stilių. Nesvarbu, kokie jūsų plaukai: tiesūs it styga, garbanoti ar lengvai banguoti – puoselėkite juos tokius, kokie jie yra ir didžiuokitės jais.

Kasos, kasos, kasos!!!

 

Kasos jau seniai yra tapusios klasika, atrodytų kokia čia naujiena. Vis dėlto šį sezoną kasos bus įspūdingos, kuo neįprasčiau – tuo geriau. Kasa iš kelių mažesnių kasų, didelės, masyvios, itin laisvai supintos kasos – tinka viskas, į ką norisi atkreipti dėmesį. Taip pat kasos puiki išeitis, kai lauke drėgnas oras ir bijote, kad drėgmė sugadins šukuoseną.

„Faux bob“ šukuosena

 

Kiekviena ilgaplaukė bent kartą gyvenime yra pagalvojusi, o kaip gi ji atrodytų su trumpais plaukais? Bet baimė, kad gali nepatikti ir žinojimas, kiek ilgai užtrunka plaukus užauginti jas atbaido nuo šios minties. Tačiau šis sezonas padės kiekvienai bent trumpam įsijausti į trumpaplaukės vaidmenį, o tam puikiai padės „Faux bob“ šukuosena. O retro dvasia alsuojanti prabanga, kurią spinduliuoja ši šukuosena puikiai tiks net ir pačiam prašmatniausiam vakarui.

 

Vestuvinių žiedų tendencijos

Kiekviena pora, kuri ruošiasi vestuvėms, daugiausiai laiko skiria rinkdamiesi žiedus. Juk suknelė, kostiumas, puokštė bei kiti šventės atributai skirti tik vienai dienai – o žiedas išliks simboliu, kurį pora dėvės kiekvieną dieną. Žiedas turi simbolinę reikšmę – apsaugo porą nuo įvairių negandų bei vaizduoja nenutrūkstamą laiko tėkmę. Taip pat žiedas simbolizuoja meilę, ištikimybę bei užtvirtina priesaiką, kurią jaunieji ištaria vienas kitam prie altoriaus. Tad šį kartą jūsų dėmesiui – ryškiausios vestuvinių žiedų tendencijos.

Tradicija mainytis žiedais siekia dar Antikos laikus, kai jaunikis įteikdavo žiedą jaunosios tėvams prieš vestuves ir šis ritualas buvo reikšmingesnis nei pati vestuvių ceremonija. Dabar šis gestas atitinka sužadėtuvių ritualą, kai vyras būsimai nuotakai padovanoja žiedą, taip prašydamas jos rankos. Tiesa, ne visada būsimų tuoktuvių simbolis buvo būtent žiedas, dažniau buvo pasirenkami kiti juvelyriniai dirbiniai, tokie kaip apyrankės ar kaklo papuošalai, kiek rečiau – auskarai.

Vestuvinis žiedas dėvimas ant kairės rankos bevardžio piršto, mat buvo manoma, kad šis pirštas labiausiai susijęs su širdimi. Vėliau buvo imta tikėti, kad kairė pusė yra žmogaus „negeroji“ – dėl to žiedus pradėjo dėvėti ant dešinės rankos bevardžio piršto. Šiuo metu įvairiose kultūrose tikima skirtingai – vieni renkasi dešinę ranką, kiti – kairę. Tačiau nepaisant to, kuri ranka pasirenkama – žiedas visada dėvimas ant bevardžio piršto, kuriame, buvo tikima, yra „meilės vena“.

O Į Lietuvą ši tendencija atkeliavo tik 18-ame amžiuje, tiesa žiedą savo mylimajai ant piršto užmauti galėjo tik kilmingieji ir pirmieji žiedai buvo ne iš aukso, kaip tai įprasta dabar, o iš žalvario. Iki tol lietuviai tuokėsi be žiedų.

Sužadėtuvių žiedai puošiami įvairiais brangakmeniais, tačiau ne visi žino, kad kiekvienas akmuo turi savo simbolinę reikšmę. Renkantis žiedą vertėtų pasidomėti simbolika. Pavyzdžiui, sužadėtuvių žiedų karaliumi pelnytai tituluoti galime deimantą – kuris simbolizuoja pastovumą, tvirtybę, o akmens tvirtumas – siejamas su santuokos tvirtybe. Labai dažnai sužadėtuvėms pasirenkami žiedai su safyrais, kurie simbolizuoja dvasines vertybes.

Tradiciškai vestuviniai žiedai asocijuojasi su tais, kuriuos dėvėjo mūsų tėvai: lakoniškos apskritimo formos, vienodi, gaminti iš geltono aukso . Vis dėlto paskutiniu metu jaunavedžiai renkasi vis įmantresnio dizaino žiedus. Populiarėja žiedai, kurie nėra taisyklingo apskritimo formos, su aštresnėmis detalėmis ar savo forma labiau panašesnius į kvadratą.

Jau keletą pastarųjų metų populiarumo viršūnės neapleidžia žiedų graviravimas – kiekviena jaunavedžių pora vidinėje žiedo pusėje išgraviruoja vienas kito vardą, vestuvių datą ar kitą jiems svarbią citatą. Šiuo metu vos apie 30 procentų porų renkasi negraviruotus žiedus. Tiesa, pradeda populiarėti visiškai nauja tendencija – mažo deimanto ar kito akmens inkrustavimas vidinėje žiedo pusėje. Jis iš išorės nėra matomas ir tampa tarytum nedidele paslaptimi, kurią žino tik sutuoktiniai. Taip pat neretai vestuviniai žiedai pasirenkami su viena ar keliomis akutėmis išorinėje žiedo dalyje – nors iki šiol tai buvo laikoma išskirtinai sužadėtuvių žiedo akcentu.

Standartiškai vestuvėms pasirenkami auksiniai žiedai, nes būtent auksas simbolizuoja amžinumą bei pastovumą. Vis dėlto geltonas auksas pastaraisiais metais praranda savo populiarumą, vis dažniau pasirenkamas baltas ar rausvasis auksas. Skirtinga aukso spalva taip pat turi ir skirtingą simboliką – geltonas auksas siejamas su dvasine branda, darna, baltasis auksas – su šventumu, džiaugsmu, o rausvieji metalai siejami su vaisingumu ir turtais. Neretai poros ieško ir kito metalo žiedų: sidabrinių arba platininių.

Vis labiau populiarėja tendencija rinktis skirtingus žiedus vyrui ir moteriai. Tiesa, dažniausiai išlaikoma panaši tematika pavyzdžiui vienoda spalva, ar detalė. Itin mėgstami „puzzle“ tipo žiedai, kai ant žiedo išgraviruojamas tam tikras vaizdas, kuris matomas tik sudėjus žiedus šalia vienas kito. Moterys noriai renkasi plonesnius žiedus, nei vyrai. O štai itin didelio susidomėjimo sulaukianti pora – Kembridžo hercogienė Kate Middleton ir princas Williamas – pasirinko ne itin įprastą variantą: jaunoji pasipuošė įspūdingu vestuviniu žiedu, su deimantais bei 18 karatų safyru. Kurio savininkė buvo princesė Diana, ir kurio kaina siekia 70 tūkstančių litų, o jaunasis – pasirinko žiedo iš vis nedėvėti.

Nuotakos labai pamėgo dvigubus žiedus, dažniausiai vienas žiedas būna šiek tiek platesnis, klasikinio dizaino, o antrasis – siauras ir puoštas brangakmeniais. Kurioms dvigubas žiedas pernelyg paprastas – gali rinktis trigubus – dažniausiai tai būna trys skirtingi tačiau tarpusavyje derantys žiedeliai – juos galima nešioti visus kartu arba atskirai. Ši tendencija kilo iš moterų pomėgio po vestuvių nešioti ir sužadėtuvių, ir vestuvinį žiedą vienu metu.

Be vizualaus dizaino tendencijų – ne mažesnę vietą užima ir patogumas. Vis labiau populiarėja vestuviniai žiedai su išgaubta vidine dalimi (angl. comfort fit). Ši žiedo savybė itin patraukli vyrams, nes mažesnė žiedo dalis liečiasi su oda, žiedo dėvėjimas tampa mažiau juntamas. Taip pat vasaros laikotarpiu, kai karšta ir pirštai yra linkę prakaituoti – ši savybė suteikia didesnio komforto pojūtį.

Žiedų kainos priklauso nuo to, ko pageidauja jaunieji. Vis labiau populiarėja rankų darbo papuošalai, kuriami juvelyrų. Poros linksta ir sužadėtuvių, ir vestuvinius žiedus užsisakyti pas tą patį meistrą – tai itin puiki galimybė turėti tarpusavyje derančius žiedus bei užsisakant sužadėtuvių žiedą – racionalu iš karto apmąstyti ir būsimą vestuvių žiedą.

Žinoma, vestuvinius papuošalus, ir ypatingai žiedą vertėtų rinktis atidžiai, atsižvelgiant į savo pomėgius, juk jis bus dėvimas dieną iš dienos. Žiedas turėtų būti ne tik patogus kasdieniam nešiojimui, bet ir malonus akiai – juk jis visada primins svarbiausią poros gyvenimo dieną.

 

Didžiausios stiliaus klaidos

Dauguma straipsnių, patarimų bei įrašų apie madą kalba apie tai, kaip turėtume rengtis, kad atrodytume kasdien puikiai. Tačiau šį kartą norėtume pakalbėti priešinga tema, t.y. kokios yra didžiausios stiliaus klaidos – kaip verčiau nesirengti. Kol nemaža žmonių dalis teigia, kad domėjimasis mada, rūpinimasis savo įvaizdžiu yra tiesiog laiko švaistymas, skubame su tuo nesutikti – tinkama apranga parodo jūsų pagarbą aplinkai, juk ne veltui yra sakoma, kad sutinkama vis dėlto pagal rūbą. Tad jūsų dėmesiui – didžiausios stiliaus klaidos:

 

Jogos kelnės ne sporto salėje

 

Jau šių kelnių pavadinimas – „Jogos kelnės“ – nurodo šio rūbo paskirtį. Taip, jis skirtas užsiėmimams jogos salėje, bėgiojant, einant į sporto klubą ar būnant namuose, darbuojantis sode. Tačiau šis rūbas tikrai nėra skirtas eiti į darbą, vakarėlį ar tuo labiau pasimatymą.

 

Visos spalvos ir raštai vienu metu

 

Gyvūnų raštų rūbai atrodo tikrai stilingai, suteikia aprangai kartais taip trūkstamo akcento, tačiau tik derinami su neutraliomis, monochrominėmis spalvomis, jokiu būdu ne su kitu raštu. Tigrinio rašto palaidinė suderinta su zebro raštų kelnėmis atrodo tiesiog juokingai, o štai ta pati tigrinė palaidinė suderinta su tamsiomis kelnėmis ar vienspalviu sijonu jau sukuria elegantišką, subtilų įvaizdį.

 

Palaidinės aukštu kaklu

 

Palaidinės aukštu, prigludusiu kaklu (kitaip dar vadinamos „golfu“) puošia retą moterį. Viena gražiausių kūno vietų – tai kaklas, krūtinės sritis bei raktikauliai, o šio tipo palaidinės jas uždengia, neretai kaklą tiesiog vizualiai sutrumpina. Geriau rinktis trumpą, kuklią iškirptę, o jei šalta – elegantišką šaliką ar skarelę. Na, o jei vis dėlto negalite atsispirti tokiai palaidinei – rinkitės su kiek laisvesniu, ne prie pat kaklo prigludusiu kaklu.

 

Nudėvėti aukštakulniai

 

Verčiau turėti vieną porą, tačiau geros kokybės aukštakulnių, nei dešimt porų pigių, nubraižytų bei akivaizdžiai jau nudėvėtų. Žinoma, tikrai atsiras sakančių, kad geros kokybės, odiniai aukštakulniai kainuoja daug ir esą ne visos gali tokius sau leisti. Tačiau jei suskaičiuotumėte, kiek per metus išleidžiate pigesniems batams – tikrai išeitų bent viena geros kokybės pora, kuri puikiai tarnaus ne vieną ir ne du sezonus.

Taip pat drąsiai atsisveikinkite su jau nunešiotais, nubraižytais aukštakulniais – jokiu būdu nepasilikite jų su „gal dar prireiks“ mintimi. Jų tikrai neprireiks, nes nunešiota avalynė dar nei vienos merginos nepapuošė.

 

Per daug seksualumo

 

Trumpas sijonas – seksualu, kaip ir gili iškirptė. Apnuoginta nugara – neabejotinai atkreipia dėmesį. Tačiau visa tai viename derinyje – vulgaru! Kad ir kokį tobulą kūną turėtumėte, atsispirkite norui jį visur ir visada demonstruoti – pasirinkite tik vieną sritį, kurią norėtumėte akcentuoti. Laikykitės jau kone klasika tapusio patarimo: jei pasirinkote gilią iškirptę – rinkitės uždarą, kuklią apačią, ir atvirkščiai, jei dėvite itin trumpą sijoną ar šortus – krūtinę bei nugarą verčiau pridenkite.

 

Per daug kvepalų

 

Nors kvepalai nėra susiję su apranga, vis dėlto jie yra neatsiejama įvaizdžio dalis. Ir deja nemažai moterų šioje srityje persistengia. Kvepalai turėtų jaustis priėjus prie moters arti, tikrai ne iš kelių metrų. Jau verčiau pasikvepinkite šiek tiek per mažai, nei per daug, nes itin intensyvus kvapas gali erzinti aplinkinius.

 

Netinkamas rūbų dydis

 

Jei nešiojate M dydį, tikrai nėra verta mėginti tilpti į S dydžio rūbus. Labai svarbu pažinti savo kūną, susidraugauti su juo bei dėvėti savo dydžio rūbus. Net jei ir pavyks įsisprausti į dydžiu mažesnius – tai dar nereiškia, kad būsite ar atrodysite lieknesnė nei esate, priešingai – tai jūsų kūną vizualiai tik storins.

 

Per daug makiažo

 

Dekoratyvinės kosmetikos paskirtis – paslėpti trūkumus ir pabrėžti privalumus. Vertėtų įsidėmėti – pabrėžti, o ne sukurti naujus. Dažnai merginos makiažo pagalba sukuria visiškai naujus bruožus: storas pudros sluoksnis, neleidžiantis odai kvėpuoti, antakiai, matomi iš toli, net sukuriama nauja veido forma, kontūravimo priemonių pagalba.

Kalbant apie makiažą, galioja ta pati taisyklė, kaip ir kalbant apie kvepalus – verčiau jau pasidažyti per mažai, (nereikia kablelio) nei per daug. Ryškus makiažas tinka ypatingoms progoms, tačiau kasdienai jis atrodo tiesiog juokingai, o ne stilingai.

 

Stiliaus patarimai apvalioms

Kiekvienas figūros tipas yra gražus, o rūbų etiketėse nurodomi dydžiai yra tiesiog skaičiai. Net ir pati liekniausia mergina turi trūkumų, o pati apvaliausia – privalumų. Tad šį kartą norime pasidalinti sukauptais patarimais, kaip lengviau susiformuoti savo stilių daugiau apvalumų turinčioms merginoms

 

 • Pats svarbiausias patarimas, renkantis rūbus, skirtas ne tik apvalesnės figūros turėtojoms, bet ir visoms moterims – pažinkite savo figūros tipą ir rūbus rinkitės pagal jį. Išsiaiškinkite ar jūsų figūra yra kriaušė, obuoliukas, smėlio laikrodis ar berniukiško tipo, pagal tai sužinosite kokie siluetai jums tinka ir parduotuvėse užtruksite žymiai trumpiau, tačiau kartu gausite daugiau naudos.
 • Kai jau išsiaiškinate savo figūros tipą – dar atidžiau išanalizuokite savo kūną. Atkreipkite dėmesį kurios kūno dalys yra probleminės, o kurios kaip tik jūsų pasididžiavimas. Sumaniai paslėpdamos trūkumus bei pabrėždamos privalumus – visada atrodysite tobulai.
 • Išmokite žaisti spalvomis. Norimą kūno vietą pabrėžti galima ne tik ją atidengiant. Puikiai dėmesį atkreipia ir spalva. Štai jei jūsų viršutinė kūno dalis stambesnė, tačiau turite puikias kojas – juoda, vienspalvė palaidinė bei ryškus sijonas jums kaip tik. Probleminės vietos bus paslėptos, o vertos pasididžiavimo – akcentuotos.
 • Susidraugaukite su aksesuarais. Tai vienas geriausių bei mažiausiai investicijų reikalaujantis būdas sekti naujausias mados tendencijas per daug neišlaidaujant. Taip pat, jei renkantis rūbus, jūs laikotės saugesnio varianto – su aksesuarais galite elgtis drąsiau, rinktis juos išskirtinius, atkreipiančius dėmesį.
 • Tinkamas pasiruošimas prasideda nuo tinkamų apatinių. Į gerus apatinius patariama investuoti, mat net patį puikiausią derinį sugadinti gali per maži, per dideli ar kitaip figūrą iškraipantys apatiniai. Pirmiausiai rinkitės tinkamą dydį: per maži negražiai įsirėš į odą, o per didelį – susiraukšlės.
 • Nesilėpkite po dideliais, beformiais rūbais. Jie nemaskuoja trūkumų ir tikrai vizualiai ne lieknina. Priešingai – atrodysite kur kas stambesnė, nei esate. Verčiau rinkitės figūros linkius pabrėžiančius siluetus.
 • Susiraskite gerą siuvėją, kuri galėtų rūbus pakoreguoti, pritaikyti pagal jūsų figūros linkius – taip galėsite susikomplektuoti spintą, pilną jums idealiai tinkančių rūbų.
 • Renkantis rūbus – nepasitikėkite vien etiketėje nurodomu dydžiu. Prieš perkant rūbą visada jį pasimatuokite. Vieno prekinio ženklo M dydis gali atitikti kito ženklo L dydį arba atvirkščiai. O jei esate labiau linkusios pirkti internetu – gerai žinokite savo išmatavimus, taip palengvinsite sau rūbų „medžioklę“.
 • Jei jums patinka neiššaukiantys, neutralesni rūbai – pasirinkite įspūdingus, akį traukiančius batus. Taip neišeisite iš savo komforto zonos ribų, jausitės patogiai, tačiau kartu ir itin stilingai bei traukiančiai akį.
 • Nepamirškite, kad jūsų įvaizdį kuria ne tik tai, ką dėvite, bet ir makiažas bei šukuosena. Skirkite laiko sau išsirinkti idealiai tinkančią šukuoseną. Taip pat bent kartą nueikite pas meistrę, kuri jums suformuotų antakius, idealiai tinkančius pagal veido formą. Jei nenorite pas ją lankytis dažnai – vėliau galėsite pasikoreguoti savarankiškai. Tačiau tinkama antakių forma puikiai įrėmina veidą, paryškina bruožus.
 • Renkantis rūbą – atkreipkite dėmesį į audinį: rinkitės geresnės kokybės, kiek storesnį, labiau struktūrizuotą audinį, kuris geriau išryškins figūrą nei pigūs sintetiniai audiniai. Verčiau keli rūbai geros kokybės, nei visa krūva beverčių.