Automobilių nuoma: atsakymai į klausimus, apie kuriuos, prie pasirašant sutartį, dažnai nepamąstoma

automobilių nuomaFaktas, jog transporto nuomos bendrovių skaičius auga, o jų teikiamų paslaugų asortimentas plečiasi, leidžia daryti išvadą, jog automobilių nuoma tampas vis populiaresnė ir tarp laikinai atvykstančių, ir tarp vietinių gyventojų. Bet kokios sutarties pasirašymas klientui suteikia ne tik tam tikrą privilegiją, bet ir įpareigoja būti atsakingam už prisiimtą materialinį turtą bei laikytis tam tikrų nustatytų taisyklių.

Transporto nuomos esmė – gana paprasta ir visiems suprantama:

  • Išsirenki norimą automobilį.
  • Sumoki nustatytą nuomos kainą (pastaroji skaičiuojama pagal valandinį arba paros įkainį).
  • Grąžini automobilį (arba jį pasiima nuomotojas) tokį pat tvarkingą, kokį ir gavai.

Visgi yra keletas sutarties punktų, apie kuriuos ne visi pagalvoja.

Kas gali vairuoti?

Automobilių nuomos bendrovės neretai taiko tam tikrus reikalavimus asmeniui, galinčiam vairuoti jų automobilį. Neužtenka, jog turi vairuotojo pažymėjimą – dažnai reikalingas bent 1 ar 2 metų stažas. Kai kuriais atvejais vairuoti galima turint ir mažesnį stažą, tačiau tokia paslauga apmokestinta papildomai.

Išsinuomotą automobilį griežtai draudžiama patikėti vairuoti bet kam. Tiesa, neretai auto nuomos bendrovės leidžia sutartyje įrašyti papildomo vairuoto pavardę – asmens, kuris taip pat turės teisę sėstis už nuomoto automobilio vairo.

Populiari ir automobilių nuoma su vairuotoju. Klientui nereikia sukti galvos, kas vairuos, kur važiuoti, kokios eismo sąlygos ir panašiai – visi rūpesčiai patikimi profesionaliam vairuotojui, kurio samdymas kainuoja papildomai.

Kur ir kiek kilometrų galima važiuoti?

Klientas su paslaugos teikėju, esant reikalui, privalo aptarti galimybę automobiliu išvykti už Lietuvos teritorijos. Vieni tokios galimybės savo sąlygose nenumato, kiti leidžia keliauti visoje Europoje ar tik nurodytose šalyse. Pažeidus šiuos reikalavimus, gresia piniginės sankcijos.

Prie kiekvieno nuomai siūlomo automobilio yra nurodytas maksimaliai leistinas paros kilometražas. Viršijus kilometrų skaičius, kiekvienas papildomas kilometras apmokestinamas papildomai.

Ar reikia rūpintis automobilio saugumu ir švara?

Vienareikšmiškai – taip. Nepaisant to, jog transporto priemonės yra apdraustos privalomuoju civilinės atsakomybės bei KASKO draudimais, automobilių nuoma – didelė atsakomybė klientui. Įvykus incidentui, kurio žalos padengimo draudimo bendrovės nenumato, visa finansinė atsakomybė gula ant kliento pečių. Pametus automobilio raktelius, valstybinius numerius ar dokumentus taip pat gresia piniginės baudos. Tas pats laukia ir piktybiškai nesilaikantiems draudimo rūkyti salone ar kitaip jį teršiant.

Automobilių nuoma gali būti ir nebrangi

Automobilių nuomaIeškodami trumpalaikės ar ilgalaikės automobilių nuomos, labai dažnai klientai nuogąstauja, jog automobilių nuoma kai kuriuose Lietuvos miestuose ne pats pigiausias malonumas. Taip jau yra, kad rinkdamiesi paslaugas, norime, kad jos būtų ne tik kokybiškos, bet ir nebrangios. Iš tiesų, ieškant automobilio nuomai galima šiek tiek pasistengus pasirūpinti, kad transporto priemonės nuoma nebūtų labai brangi.

Geografinė kaina

Kaip žinia, automobiliai nuomojami kone visoje Lietuvoje. Turėtumėte žinoti, jog priklausomai nuo to, kuriame mieste automobilis nuomojamas, kartais keičiasi ir jo kaina. Jei įdėmiai paanalizuosite automobilių nuoma užsiimančių įmonių interneto svetaines, galėsite pastebėti, kad tos pačios markės ir modelio automobilis viename mieste gali kainuoti pigiau, o kitame brangiau. Dažniausiai tai priklauso nuo miesto dydžio. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose yra didelė konkurencija rinkoje, todėl būtent čia dažnai galima surasti įmonių, siūlančių nuomą už tikrai priimtiną kainą. Tai puikus pasirinkimas tais atvejais, kai ieškote nebrangaus automobilio trumpalaikei nuomai.

Galios įkainiai

Dar vienas būdas sutaupyti, ieškant automobilio nuomos, yra jo galios pasirinkimas. Užsienyje įprasta, kad automobilių nuomai siūlomi įvairūs automobiliai, kurie suskirstomi į tam tikras grupes pagal galingumą. Juk nuo automobilio galios priklauso ir sunaudojamo kuro kiekis, o tai yra pagrindinės išlaidos išsinuomavus automobilį. Lietuvoje tokia praktika taikoma dar ne visuose nuomos punktuose. Tačiau net jei ir mažiau galingiems automobiliams Jūsų pasirinktame nuomos punkte nėra taikomas mažesnis nuomos mokestis, kuro jis sunaudos tikrai mažiau. Taigi vienaip ar kitaip sutaupysite. Verslininkai neslepia, jog labai dažnai lengvuosius automobilius žmonės nuomojasi neilgoms komandiruotėms, susitikimams. Taigi dažniausiai tokiu automobiliu keliauja vienas ar du asmenys. Tokiu atveju nedidelis taupus automobilis tikrai gali būti puikus pasirinkimas.

Ieškokite nuolaidų

Kai verslas stoja, verslininkai imasi įvairiausių gudrybių, kad priviliotų kuo daugiau klientų. Ne išimtis ir automobilių nuoma. Nors galima pagalvoti, kad tai tokia paslauga, kuri reikalinga ištisus metus, kaip ir visur, taip ir šioje srityje būna metas, kai paslaugos ne taip gerai perkamos arba kai kurie automobiliai neranda savo nuomininkų. Tokiais atvejais verslininkai kuria išskirtinius pasiūlymus, nuolaidas ir taip sumažiną paslaugų kainą. Kai rinkoje paklausa didelė – kainų ir akcijų galima paieškoti ir atrasti kiekviename mieste po keletą. Taigi, jeigu norite sutaupyti automobilio nuomai, būkite budrūs. Nerezervuokite automobilio pirmoje pasitaikiusioje agentūroje, paieškokite, galbūt jų konkurentai siūlo gerokai patrauklesnes kainas.

Auto nuoma: kai nuosavas automobilis nebevažiuoja

auto nuomaNuosavas automobilis pradėjo leisti keistus garsus, o gal prietaisų skydelyje kartais užsižiebia viena kita lemputė? Jei taip nutinka, pats laikas pradėti galvoti apie vizitą į auto servisą, bet kaip gi be automobilio? Viešasis transportas švaisto jūsų laiką, o taksi paslaugos ryja pinigus. Nėra padėties be išeities, nes visada galite išsinuomoti automobilį. Auto nuoma prieš keletą metų buvo laikoma prabangia paslauga, šiandien tai būtinybė, juk gyvename pašėlusiu ritmu, kai savo kasdienybės kartais tiesiog neįmanoma įsivaizduoti be automobilio.

Kodėl auto nuoma tokia patraukli?

Visų pirma, norint išsinuomoti automobilį, nereikia didelių pastangų. Pakanka susirasti auto nuomos saloną ir pasirinkti norimą automobilį, kuris bus pristatytas į jūsų pageidaujamą vietą arba jį bus galima atsiimti auto nuomos salono aikštelėje. O automobilių pasirinkimas išties platus, pradedant ekonominės klasės automobiliais ir baigiant išties prabangiomis transporto priemonėmis. Tiesa, nuo jūsų pasirinkimo priklausys, kiek auto nuoma papurtys piniginę, kuo automobilis – prabangesnis, tuo jo nuomos kaina aukštesnė.

Visų antra, norintiems išsinuomoti automobilį, nėra keliami dideli reikalavimai: asmuo privalo turėti vairuotojo pažymėjimą ir daugiau nei dviejų metų vairavimo stažą. Žinoma, kai kurie auto nuomos salonai prašo palikti tam tikro dydžio užstatą, kuris bus grąžintas, jei automobilis, jūsų nuomos metu, nepatirs žalos.

Kalbant apie žalą vertėtų paminėti, kad visi nuomojami automobiliai yra apdrausti, todėl patekus į autoįvykį ar apgadinus automobilį, nuostolius dengia draudimo kompanija. Tiesa, ši sąlyga negalioja, jei automobilis buvo apgadintas dėl asmens neatsakingo ir neapgalvoto elgesio, pavyzdžiui, keleiviai pradegino saloną (rūkyti nuomojamo automobilio salone yra draudžiama), sutepė sėdynes, kažką sulaužė ir pan. Visus šiuos patirtus nuostolius teks padengti iš savo kišenės arba auto nuomos salonas turi teisę pasilikti paliktą užstatą.

Taigi, nuomojantis automobilį reiktų nepamiršti, kad jis yra jūsų atsakomybė, kuri gali palengvinti kišenes, todėl jame ir su juo reiktų elgtis, kaip su nuosavu automobiliu – saugoti ir branginti, tai reiškia: patikrinti oro slėgį padangose, langų valiklio skysčio lygį, tepalus ir pan.