Pirmas kreditas be palūkanų neatsakingiems asmenims nesuteikiamas

pirmas kreditas be palukanuDažniausiai Lietuvoje skolinasi tie, kurie negali pragyventi iš gaunamų pajamų, tačiau pabrėžtina, kad pirmas kreditas be palūkanų dažnai imamas ir todėl, kad tokios paskolos padeda išsisukti iš padėties kuomet vėluoja atlyginimas. Jeigu ir jūs atsidūrėte tokioje situacijoje, tai tikrai nereikėtų skubėti rinktis pirmo pasitaikiusio pasiūlymo – turėtumėte juos kuo atidžiau analizuoti. Dabar nemokamus kreditus siūlančios bendrovės dažniausiai nepabrėžia, kad klientams, negalintiems sumokėti visos skolos po nemokamo periodo, suteikiama galimybė atidėti grąžinimo dieną. Tačiau, tas atidėjimas kainuoja gana brangiai, o svarbiausia – sumokėtas atidėjimo mokestis tik padidina išlaidas, nes skola nedingsta ir nei kiek nesumažėja.

Pirmas kreditas be palūkanų nėra skirtas atsakingumo stoka pasižymintiems asmenims.

Kiekvienas ketinantis kreiptis į greitųjų kreditų bendroves dėl nemokamos paskolos, turėtų žinoti, kad šie kreditoriai nenoriai skolina pinigus tiems žmonėms, kurie neturi atsakomybė jausmo. Tai reiškia, kad jeigu jūsų turimi įsipareigojimai yra be galo dideli ir juos vos galite vykdyti, tai kreditoriai jums naujų paskolų išduoti nenorės ir negalės. Pirmiausia turite suprasti tai, kad dažnas skolinimasis parodo, jog jūs netinkamai valdote savo finansus. Taip pat turite žinoti, kad kreditoriai negali skolinti pinigų, jeigu asmuo jau yra pasiekęs savo skolinimosi limitus.

Kalbant apie skolinimosi limitus, tai šiuo atveju reikia įvardinti būtent 40 procentų taisyklę, kuri nurodyta mokumo vertinimo nuostatuose. Apskritai kalbant, pirmas kreditas be palūkanų negali būti išduodamas, jeigu besiskolinantis asmuo pažeidžia nors vieną mokumo vertinimo nuostatuose esantį reikalavimą.

Pirmas kreditas be palūkanų išduodamas tik tais atvejais, jeigu vykdomos tokios akcijos.

Daugelis klientų klysta galvodami, kad pirmam kartui nemokamai pasiskolinti galima iš bet kurios bendrovės. Tokią akciją siūlo tikrai ne visi kreditoriai. Jums reikia ieškoti geriausiai vertinamų bendrovių, kurios siūlo šią nuolaidą. Kaip jau minėta aukščiau – jūs paskolos negausite, jeigu pažeisite mokumo vertinimo nuostatus. Tai reiškia, kad visiems ketinantiems imti paskolą internetu būtų naudinga paskaityti tuos mokumo vertinimo nuostatuose esančius reikalavimus, nes tada bus paprasčiau suprasti ar galite gauti kreditą esant tam tikroje situacijoje.

Nemokamas kreditas – įmanoma?

paskolos akcijaAkcijos, nuolaidos, išpardavimai – šiais laikais prie specialių kainų pasiūlymų pripratusius pirkėjus jau sunku kuo nors nustebinti. O ar kai omenyje turimos paskolos akcija – įmanomas dalykas? Ką kreditų bendrovės klientui reikštų greitos paskolos akcija? Kas turi šansą pasinaudoti ypatingais pasiūlymais: tik lojalūs klientai ar visi norintys ir atitinkantys paskolų teikėjų sąlygas? Atsakymai į visus šiuos klausimus ir dar daugiau apačioje.

Ką reiškia akcija greitajai paskolai?

Greitosios paskolos akcija daugeliu atvejų reiškia galimybę gauti mažąjį kreditą su labai mažomis palūkanomis arba ir visai be jų. Tai reiškia, kad žmogus, kreipęsis dėl greitosios paskolos, gali grąžinti tik tai, ką gavo, ir nė vienu euru daugiau. Skirtingos pinigus skolinančios įmonės, bankai dažniausiai taiko panašaus dydžio palūkanas, nors jų dydis gali šiek tiek varijuoti. Tad suskubę pasinaudoti tokia neeiline akcija išties išlošia – paskola su nedideliu pabrangimu yra tai, kam neabejotinai tinka „paslaugos su nuolaida“ sąvoka. Vis dėlto, nereikėtų pamiršti, kad kai norisi „nemokamos“ paskolos akcijos taikomos palyginus nedidelėms pinigų sumoms, pavyzdžiui, iki 700, daugiausiai – 1000 eurų. Jei planuojate skolintis daugiau – bent keletą tūkstančių eurų – greitos paskolos akcija gali ir negalioti. „Pigesni“ greitieji kreditai teikiami ir konkrečiam, iš anksto apibrėžtam laikotarpiui, pavyzdžiui, vienam mėnesiui. Iš esmės, tai yra galimybė gauti reikiamą sumą pinigų, kai iškyla nenumatytų reikalų, ir po to ją visą grąžinti per vieną ar kelis kartus 30 dienų bėgyje.

Kaip nepraleisti savo šanso?

Kai omenyje turimos dabar ypatingai populiarios paskolos internetu akcija joms taip pat gali būti taikoma. Tiesa, didžioji dalis dabar išduodamų greitųjų kreditų būtent ir suteikiami internetu. Kodėl? Nes tai vienas paprasčiausių, greičiausių ir efektyviausių būdų gauti pinigų, kai jų prireikia mokesčiams, didesniems pirkiniams, brangioms paslaugoms. Gali kilti klausimas – ar skolinimosi būdas turi įtakos paskolai taikomai nuolaidai? Dauguma įmonių galimybę gauti kreditą be palūkanų arba, pavyzdžiui, už simbolinį mokestį (tarkime, 1 eurą), taiko naujiems klientams arba tais atvejais, kai skolinama nedidelė pinigų suma. Tad čia didžiausią įtaką turi konkrečios paskolų teikėjos sąlygos, o ne tai, ar žmogus kreipsis dėl paskolos internetu ar trumpąja SMS žinute. Taigi, jei norisi ypatingai greitos SMS paskolos akcija irgi įmanoma. Tereikia laiku pastebėti savo šansą „sutaupyti“, t.y. skolintis be palūkanų. Verta atminti, kad ypatingus pasiūlymus pastebi tie, kurie domisi kreditų paslaugomis, seka paskolas teikiančių įmonių naujienas, galiausiai, stebi reklamas. Jų ne tik televizijoje, bet ir internete, radijuje, netrūksta. Žinoma, dauguma klientų išties rimtai susidomi greitosiomis paskolomis būtent tuomet, kai prispaudžia finansinės bėdos. Tokiu atveju taip pat derėtų neskubėti, pasigilinti bent į kelių skirtingų įmonių paskolų teikimo sąlygas, reikalavimus klientams, ir nuspręsti, iš ko skolintis verčiausia. Galbūt taip atrasite savo šansą gauti kreditą be didelių mokesčių. Kaip ir minėta, veikiausiai tai bus įmanoma, jei nuspręsite skolintis nedidelę pinigų sumą. Kuo paskola didesnė – tuo didesnės palūkanos, taigi, ilgesnis ir grąžinimo terminas. Pasverti visus „už“ ir „prieš“ gali padėti paprasčiausias teikiamų kredito paslaugų palyginimas. Šiuo metu internete galima rasti svetainių, kur šis darbas jau atliktas už jus: galite matyti daugumos kredito bendrovių teikiamų nemokamų paskolų sumas, grąžinimo laikus, papildomas sąlygas. Jei norite pigesnės paskolos akcija – būtent tai, kas padės „atsikratyti“ palūkanų. Nepatingėję paieškoti, nustebsite – nemokamą kreditą gauti žymiai paprasčiausia nei galėjote įsivaizduoti.

Ilgalaikė paskola: ką reikia žinoti?

paskolosNorėdami pasinaudoti ilgalaike paskola, negalite kredito paraiškos pateikimo metu nurodyti neteisingų duomenų – tai akcentuoja kiekviena kreditų išdavimo įmonė. Be to yra ir dar kitų reikalavimų, kuriuos jums privalu atitikti. Vartotojams siūloma pradėti domėtis paskolų rinka, nes dabartiniai greitieji kreditai ateityje gali būti išduodami dar griežčiau. Kiekvienas klientas turi pasidomėti ir kaip vyksta skolinimosi procedūros bei kokias pasekmes teks iškęsti, jeigu kredito grąžinimas bus uždelstas bent kelias dienas. Net jeigu jūs ir grąžinate visus kreditus laiku, jūs vis tiek galite vėliau sau pakenkti. Pagrindinę informaciją apie ilgalaikes ir trumpalaikes paskolas iš greitųjų kreditų bendrovių pateikiame žemiau.

Tie klientai, kurie itin dažnai ima paskolas iš minėtų įmonių įprastai kenkia ir savo kredito istorijos ataskaitai. Ta ataskaita yra peržiūrima kiekvieną kartą, kuomet pateikiate paskolos paraišką ar bandote gauti kažkokias prekes ar paslaugas išsimokėtinai. Ta ataskaita parodo jūsų finansinius sandorius, todėl jeigu toje ataskaitoje bus matoma daug sandorių, vadinasi jūs negalite tinkamai valdyti biudžeto, nes tiesiog to nesugebate. Tai gali pakenkti vėliau, ypač tada kai teks imti būsto paskolą ar paskolą verslui. Bankai bei unijos nėra labai patenkinti, jeigu klientas prieš tai turėjo daug finansinių įsipareigojimų – galima manyti, kad toks asmuo yra neatsakingas ir pinigus leidžia nepagalvotai.

Kas liečia kitą svarbią informaciją, tai čia pabrėžti būtina, kad jokiu būdu uždelstų įsiskolinimų informaciją tučtuojau nedingsta. Tai reiškia, kad jeigu jūs įklimpote į skolas, bet galiausiai jums pavyko viską grąžinti, jūs vis tiek ilgam laikui būnate susitaršę savo reputaciją, nes kredito istorijos ataskaitoje yra matoma kiek dienų vėlavote mokėti nustatyto dydžio įmokas. Ši informacija laikoma net 10 metų. Tai jums pakenks norint kažką įsigyti ne iškart, o būtent išsimokėtinai – pardavėjai ir paslaugų teikėjai matys, kad esate neatsakingi.

Būtina pabrėžti, kad nereikia rinktis tų įmonių, kurios siūlo didžiausias sumas su didžiausiomis palūkanomis. Daug žmonių renkasi nė nepaskaitę kokias palūkanas jie moka – turite rinktis tą kreditorių, kuris siūlo geriausias sąlygas paskolos grąžinimui.

Greitieji kreditai išduodami greitai, tačiau išsamiai įvertinus kliento mokumo galimybes

greitieji kreditaiŽvelgiant į reklamas ar pasiklausius kitų patirties, peršasi išvada, jog greitieji kreditai – žaibiškas būdas papildyti piniginę ar banko sąskaitą trūkstamais grynaisiais. Ir iš tiesų – pinigai kredito gavėją pasiekia labai greitai. Atrodytų, jog tai – tarsi džinas, išpildantis visus prašančiojo norus. Tačiau tarp paraiškos pateikimo ir jos patenkinimo/atmetimo vyksta pats svarbiausias etapas – kliento įvertinimas. Tai yra būdas nustatyti, ar besikreipusiojo gaunamos pajamos pakankamos, jog jis galėtų laiku įvykdyti prisiimtus įsipareigojimus, o finansinė praeitis – “nesutepta” ir verta pasitikėjimo.

Kiekviena greitųjų kreditų bendrovė savo veikloje remiasi individualiais principais (skirtingos paskolų “lubos”, terminai, akcijos ir panašiai), tačiau atliekamo klientų vertinimo metodika yra ganėtinai panaši. Visų paskolas teikiančių įstaigų veiklą reguliuoja Lietuvos bankas, diktuojantis, į ką reikia atkreipti dėmesį, sprendžiant, ar klientas yra mokus ir ar jam gali būti suteikta paskola. Tiesiog žingeidiems asmenims arba tiems, kuriems asmeniškai svarbūs greitieji kreditai, aktualu žinoti, jog kiekvienas klientas “persijojamas” per šiuos filtrus:

  • Tokių trečiųjų šalių kaip CreditInfo, Gelvora, Lindorff ir kitos duomenų bazės.

Iš minėtų duomenų analizės galima spręsti, ar “švari” kliento finansinė istorija, tai yra ar besikreipiantysis šiuo metu neturi nepadengtų įsiskolinimų kitoms kreditų bendrovėms, telekomunikacijų įmonėms, komunalinių paskolų bendrovėms ir kitoms instancijoms. Besivelkantis skolų “šleifas” – viena iš dažniausių priežasčių, dėl ko klientui negali būti išduoti greitieji kreditai. Net ir faktas apie anksčiau turėtus, tačiau jau padengtus įsiskolinimus, gali “pakišti koją”, pavyzdžiui – tenka mokėti aukštesnes palūkanas.

  • Mokumo įvertinimas.

Už laiku negrąžintą paskolą kredito davėjui mokami delspinigiai. Tačiau paskolų bendrovės yra suinteresuotos pajamas gauti iš sąžiningų ir mokių klientų, o ne pelnytis iš skolininkų. Dėl šios priežasties greitieji kreditai išduodami tik mokiems klientams, įvertinus pastarųjų stažą ir gautas pajamas per 3 ar, kai kuriais atvejais, 6 mėnesius. Paraiškos teikimo metu, klientas privalo užpildyti gaunamų pajamų bei turimų įsipareigojimų grafą, tačiau, savaime suprantama, tuo aklai nepasitikima – visi duomenys patikrinami Sodros, Gyventojų registro ir kitų įstaigų informacinėse bazėse.

Greitųjų paskolų privalumas – greitas kliento duomenų įvertinimas ir sprendimo priėmimas. Tačiau tai nereiškia, jog šis procesas atliekamas atmestinai. Yra vykdoma išsami paraiškos teikėjo mokumo ir patikimumo analizė – tik taip bendrovė gali apsidrausti nuo galimų nuostolių ir apsaugoti klientą nuo gresiančių finansinių nemalonumų.