Pirmas kreditas be palūkanų neatsakingiems asmenims nesuteikiamas

pirmas kreditas be palukanuDažniausiai Lietuvoje skolinasi tie, kurie negali pragyventi iš gaunamų pajamų, tačiau pabrėžtina, kad pirmas kreditas be palūkanų dažnai imamas ir todėl, kad tokios paskolos padeda išsisukti iš padėties kuomet vėluoja atlyginimas. Jeigu ir jūs atsidūrėte tokioje situacijoje, tai tikrai nereikėtų skubėti rinktis pirmo pasitaikiusio pasiūlymo – turėtumėte juos kuo atidžiau analizuoti. Dabar nemokamus kreditus siūlančios bendrovės dažniausiai nepabrėžia, kad klientams, negalintiems sumokėti visos skolos po nemokamo periodo, suteikiama galimybė atidėti grąžinimo dieną. Tačiau, tas atidėjimas kainuoja gana brangiai, o svarbiausia – sumokėtas atidėjimo mokestis tik padidina išlaidas, nes skola nedingsta ir nei kiek nesumažėja.

Pirmas kreditas be palūkanų nėra skirtas atsakingumo stoka pasižymintiems asmenims.

Kiekvienas ketinantis kreiptis į greitųjų kreditų bendroves dėl nemokamos paskolos, turėtų žinoti, kad šie kreditoriai nenoriai skolina pinigus tiems žmonėms, kurie neturi atsakomybė jausmo. Tai reiškia, kad jeigu jūsų turimi įsipareigojimai yra be galo dideli ir juos vos galite vykdyti, tai kreditoriai jums naujų paskolų išduoti nenorės ir negalės. Pirmiausia turite suprasti tai, kad dažnas skolinimasis parodo, jog jūs netinkamai valdote savo finansus. Taip pat turite žinoti, kad kreditoriai negali skolinti pinigų, jeigu asmuo jau yra pasiekęs savo skolinimosi limitus.

Kalbant apie skolinimosi limitus, tai šiuo atveju reikia įvardinti būtent 40 procentų taisyklę, kuri nurodyta mokumo vertinimo nuostatuose. Apskritai kalbant, pirmas kreditas be palūkanų negali būti išduodamas, jeigu besiskolinantis asmuo pažeidžia nors vieną mokumo vertinimo nuostatuose esantį reikalavimą.

Pirmas kreditas be palūkanų išduodamas tik tais atvejais, jeigu vykdomos tokios akcijos.

Daugelis klientų klysta galvodami, kad pirmam kartui nemokamai pasiskolinti galima iš bet kurios bendrovės. Tokią akciją siūlo tikrai ne visi kreditoriai. Jums reikia ieškoti geriausiai vertinamų bendrovių, kurios siūlo šią nuolaidą. Kaip jau minėta aukščiau – jūs paskolos negausite, jeigu pažeisite mokumo vertinimo nuostatus. Tai reiškia, kad visiems ketinantiems imti paskolą internetu būtų naudinga paskaityti tuos mokumo vertinimo nuostatuose esančius reikalavimus, nes tada bus paprasčiau suprasti ar galite gauti kreditą esant tam tikroje situacijoje.

Klientai neturėtų pamiršti, kad kreditoriai tiesiog naudojasi savo teisėmis

kreditaiInternete paskolų ieškantys asmenys retai atkreipia dėmesį į galiojančius teisės aktus, nors būtent jie ir saugo jų teises bei užtikrina kreditorių pareigas. Įstatymų nežinojimas daugeliui žmonių pakiša koją vedant derybas su kredito teikėjais – jie nežino kaip elgtis situacijose, kai sunku grąžinti visą paskolą ar sumokėti mėnesio įmoką. Kiekvienam klientui reikėtų atsižvelgti į tvarką, o ji yra paprasta. Jeigu kreditoriai nesilaiko savo pareigų, tai bet kokiu atveju klientas turi teisę gintis pasitelkdamas teismus arba priežiūros institucijas. Vartojimo kreditų paieška yra lengviausia dalis, bet grąžinimas ir derybos yra sunkiausi procesai, kurių metu būtina žinoti visus niuansus.

Pasiskolinę pinigų iš greitųjų kreditų bendrovės, turėkite galvoje, kad net ir viena diena gali būti lemtinga. Jeigu jūs vėluosite bent dieną, tai kredito teikėjas turi visišką teisę imtis priemonių. Daugelis žmonių tai laiko grasinimais, kuomet kreditorius raginas apmokėti skolas. Jums reikėtų pažiūrėti iš kitos pusės – savo pinigus atgauti norėtumėte taip pat, todėl ir patys reikalautumėte įsipareigojimų vykdymo. Klientui, pavėlavus bent dieną, kreditorius turi teisę kreiptis ir į skolų išieškojimo bendroves, o visas susidariusias išlaidas dėl skolos išieškojimo teks padengti klientui.

Turite žinoti, kad skolų grąžinimą galite atlikti ir kitų asmenų vardu. Svetainė www.kreditui.lt pabrėžia, kad kiekvienas klientas gali grąžinti skolą ar dalį jos naudodamasis kitos žmogaus sąskaita. Trumpai tariant, už jus skolas gali grąžinti ir kiti asmenys. Jeigu neturite galimybės apmokėti kredito iš savo banko sąskaitos, ta atlikti tiesiog galite su artimųjų pagalba. Jums tiesiog reikia atlikti mokėjimą nurodant tuos pačius kredito įmokos rekvizitus.

Kiekviena bendrovė privalo kredito įmokas priimti įstatymų numatyta tvarka, todėl turėkite galvoje, kad reikalavimas pasirašyti skolos raštelį ar vekselį yra draudžiamas. Jokiu būdu nepasirašykite tokių dokumentų. Jeigu kredito teikėjas to reikalauja, tai jūs galite kreiptis į teismą arba priežiūros institucijas ir šios galbūt jums pagelbės. Visada pasidomėkite kokias teises turi klientai, bet nepamirškite, kad jums privalu vykdyti ir savo pareigas, nes kitu atveju laukia skaudžios pasekmės.

Greitieji kreditai išduodami greitai, tačiau išsamiai įvertinus kliento mokumo galimybes

greitieji kreditaiŽvelgiant į reklamas ar pasiklausius kitų patirties, peršasi išvada, jog greitieji kreditai – žaibiškas būdas papildyti piniginę ar banko sąskaitą trūkstamais grynaisiais. Ir iš tiesų – pinigai kredito gavėją pasiekia labai greitai. Atrodytų, jog tai – tarsi džinas, išpildantis visus prašančiojo norus. Tačiau tarp paraiškos pateikimo ir jos patenkinimo/atmetimo vyksta pats svarbiausias etapas – kliento įvertinimas. Tai yra būdas nustatyti, ar besikreipusiojo gaunamos pajamos pakankamos, jog jis galėtų laiku įvykdyti prisiimtus įsipareigojimus, o finansinė praeitis – “nesutepta” ir verta pasitikėjimo.

Kiekviena greitųjų kreditų bendrovė savo veikloje remiasi individualiais principais (skirtingos paskolų “lubos”, terminai, akcijos ir panašiai), tačiau atliekamo klientų vertinimo metodika yra ganėtinai panaši. Visų paskolas teikiančių įstaigų veiklą reguliuoja Lietuvos bankas, diktuojantis, į ką reikia atkreipti dėmesį, sprendžiant, ar klientas yra mokus ir ar jam gali būti suteikta paskola. Tiesiog žingeidiems asmenims arba tiems, kuriems asmeniškai svarbūs greitieji kreditai, aktualu žinoti, jog kiekvienas klientas “persijojamas” per šiuos filtrus:

  • Tokių trečiųjų šalių kaip CreditInfo, Gelvora, Lindorff ir kitos duomenų bazės.

Iš minėtų duomenų analizės galima spręsti, ar “švari” kliento finansinė istorija, tai yra ar besikreipiantysis šiuo metu neturi nepadengtų įsiskolinimų kitoms kreditų bendrovėms, telekomunikacijų įmonėms, komunalinių paskolų bendrovėms ir kitoms instancijoms. Besivelkantis skolų “šleifas” – viena iš dažniausių priežasčių, dėl ko klientui negali būti išduoti greitieji kreditai. Net ir faktas apie anksčiau turėtus, tačiau jau padengtus įsiskolinimus, gali “pakišti koją”, pavyzdžiui – tenka mokėti aukštesnes palūkanas.

  • Mokumo įvertinimas.

Už laiku negrąžintą paskolą kredito davėjui mokami delspinigiai. Tačiau paskolų bendrovės yra suinteresuotos pajamas gauti iš sąžiningų ir mokių klientų, o ne pelnytis iš skolininkų. Dėl šios priežasties greitieji kreditai išduodami tik mokiems klientams, įvertinus pastarųjų stažą ir gautas pajamas per 3 ar, kai kuriais atvejais, 6 mėnesius. Paraiškos teikimo metu, klientas privalo užpildyti gaunamų pajamų bei turimų įsipareigojimų grafą, tačiau, savaime suprantama, tuo aklai nepasitikima – visi duomenys patikrinami Sodros, Gyventojų registro ir kitų įstaigų informacinėse bazėse.

Greitųjų paskolų privalumas – greitas kliento duomenų įvertinimas ir sprendimo priėmimas. Tačiau tai nereiškia, jog šis procesas atliekamas atmestinai. Yra vykdoma išsami paraiškos teikėjo mokumo ir patikimumo analizė – tik taip bendrovė gali apsidrausti nuo galimų nuostolių ir apsaugoti klientą nuo gresiančių finansinių nemalonumų.