Paskola namo užbaigimui

Nusprendę statytis nuosavą namą, daugelis kreipiasi į banką dėl paskolos namo užbaigimui. Tačiau dėl tikslių sąlygų reiktų individualiai kalbėtis su banku ar turto vertintoju. Tam, kad galėtumėte pretenduoti į paskolą namo užbaigimui, reiktų susidaryti sąmatą, kurioje būtų numatyti planuojami darbai, pvz. namo eksterjero sutvarkymas, kiemo išklojimas plytelėmis ar automatinių vartų statybos. Tai visiškai priklauso nuo jūsų poreikių ir turimos vizijos. Geriau suplanuoti reikiamus darbus gali padėti įvairūs specialistai, galintys ne tik sukurti vizualizaciją, bet ir paskaičiuoti konkrečių darbų vertę.

Reiktų turėti omenyje, kad norint paimti paskolą namo užbaigimui, reiktų atlikti tam tikras banko iškeltas sąlygas ir reikalavimus. Pagal kuriuos, reikalaujama, kad namo baigtumas atitiktų nustatytą minimalią vertę, tuomet bankas galės svarstyti jūsų prašymą dėl paskolos gavimo. Tokiu atveju, tai ar gausite paskolą būstui, viskas priklausys nuo turimo turto tikslios vertės, atitikimo banko reikalavimams.

Kiekvienas bankas turi skirtingas taisykles ir paskolų išdavimo sąlygas, todėl galima užklausas pateikti į keletą bankų, o gavę atsakymus dėl paskolos suteikimo sąlygų galėsite juos įvertinti. Taigi gauti paskolą tikrai yra įmanoma, bet kiekviena situacija yra vertinama individualiai, bendraujant su banku, tuomet bus nuspręsta ar jis sutinka jums skolinti pinigų.

Pavyzdžiui, gali būti taip, kad statant namą, pradinio įnašo bankui pačiam nereikės mokėti, bet reikės turėti nuosavų lėšų, kad galėtumėte užtikrinti 40-50 % namo statybos baigtumą. Tuomet nuo esamų faktinių statybų vertės yra skaičiuojama 80 %, kurią galėtų bankas finansuoti. Tačiau jei namo užbaigimui reikalinga didesnė paskola, tuomet reikės pakelti ir statybų vertę tol, kol nepasieks 100 %.

Pasiekus tokią maksimalią ribą būtų skaičiuojama bendra vertė su sklypu. Taigi kuo didesnis turimas turtas, kurį galima būtų įkeisti, tuo didesnė tikimybė, kad gausite norimo dydžio paskolą namo užbaigimui.

Nepasieki? Tuomet tau reikalingi pastoliai!

pastoliaiAr kada nors, žvelgdami į naujai iškilusį ar rekonstruotą pastatą, pagalvojote, kiek prakaito išliejo bei laiko investavo ten dirbusieji žmonės? Be kokių įrengimų buvo neapsieita darbo eigoje? Būtent apie pagalbines statybų priemones ir pakalbėsime. Pastoliai – viena pagrindinė iš jų. Tai – dažniausiai metalinė (kai kuriais atvejais gali būti panaudotos ir kitos medžiagos) konstrukcija, reikalinga įvairaus pobūdžio statybos ir remonto darbų atlikimui didesniame aukštyje. Situacija: statomas daugiabutis, atliekami trečiojo aukšto mūrijimo darbai. Teoriškai be pastolių gal ir būtų galima apsieiti (pasitelkiant kopėčias ar kitas išradingųjų statybininkų kopinėjimo technologijas), tačiau pagalvoti reikia ir apie darbo efektyvumą bei dirbančiųjų saugumą. O tai – bene patys svarbiausi reikalavimai statybų darbe.

Pastolius, kaip ir daugelį kitų darbo priemonių, galima įsigyti keliais būdais – pirkti, pasigaminti (šis variantas buvo populiarus anksčiau, savarankiškai atliekant nedidelės apimties statybos darbus), išsinuomoti. Pastolių nuoma – bene priimtiniausia alternatyva ne tik pavienių statybų/remonto atveju, bet dažnas pasirinkimas ir statybos bendrovių ar pavienių asmenų, šia veikla užsiimančių profesionaliai. Kokie šios paslaugos privalumai?

  • Kaina. Nuomotis bet kokiu atveju pigiau nei pirkti. Juolab, jog pastoliai nėra universalūs (su pastarųjų rūšimis netrukus susipažinsite) – jų pasirinkimas priklauso nuo atliekamo darbų pobūdžio, pastato formos, aukščio ir panašiai.
  • Laikas. Išvengsite laiko gaišaties projektuojant reikiamų pastolių konstrukcijas, juos tveriant iš išardant – viskuo pasirūpina nuomos bendrovės. Pastarosios siūlo netgi konstrukcijų atvežimo ir išvežimo paslaugas.
  • Sandėliavimo klausimas. Nuomotis pastolius itin patogu ir dėl to, jog paskui neteks sukti galvos, kur juos saugiau sandėliuoti.
  • Saugumas. Patikimos pastolių nuomos bendrovės siūlo tik kokybišką ir sertifikuotą techniką, konstravimo darbai atliekami laikantis griežtų instrukciją. Tai užtikrina saugą darbų metu.

Galiausiai – žadėtoji trumpa pažintis su populiariausiomis pastolių rūšimis. Tai – puikus pavyzdys, jog net ir didesnėms statybų bendrovėms neapsimoka turėti nuosavų pastolių. Juk, priklausomai nuo gautų užsakymų, ir nusprendžiama, kokie pastoliai bus reikalingi:

  • Fasadiniai. Naudojami kai dirbama su standartinės formos pastatais, dažniausiai atliekant fasado šiltinimo darbus, dažant.
  • Moduliniai. Orientuoti į darbą su itin aukštais, nestandartinių formų pastatais.
  • Suskleidžiami. Naudojami atliekant darbus pastato viduje.
  • Darbui ant stogo. Specialiai pritaikyti dirbant ant stogo.