Anglų kalbos kursai Vilniuje: 3 punktai, į kuriuos turite atsižvelgti

anglų kalbos kursai VilniujeKiekvienas iš mūsų žinome tokias sąvokas kaip globalizacija ar migracija. Jas pateikia geografijos mokytojas, o vėliau, stebėdami pasaulio įvykius, imame šias sąvokas suvokti plačiau. Vienas iš mąstymo rezultatų – supratimas, jog be užsienio kalbos sunku išsiversti. Todėl anglų kalbos kursai Vilniuje traukia sostinės gyventojus, Kaune organizuojamos pamokos suburia vidurio Lietuvos gyventojus, o klaipėdiečiai traukia į savojo miesto kursus.

Anglų kalba reikalinga visur, pradedant mokymo įstaigomis ir baigiant darbo aplinka. Norintieji mokytis tikisi užpildyti spragas arba apskritai padėti pamatus. Kad ir kokių įgūdžių trūktų – kalbėjimo, klausymo, skaitymo, – yra keletas orientacinių punktų, padedančių priimti sprendimą. Jei gyvenate ten, kur teka Neris, ten, kur stūkso Gedimino pilis ir kur vyrauja sostinės statusas, rinkdamiesi kursus turėtumėte atsižvelgti į tai:

1. Į ką juose orientuojamasi?

2. Kokia jų trukmė?

3. Kokia kaina?

  1. Kam kursai skirti? Ar juose dėstoma tiems, kurie nemoka nei vieno angliško žodžio? O galbūt pamokos orientuotos į abiturientus, norinčius pasiruošti egzaminams? Pirmiausia turite įvertinti savo sugebėjimus ir tikslus, suprasti, ko trūksta ir ką reikėtų patobulinti. Tuomet ieškant pamokų bus aišku, kas jums aktualu. Nes būtų netikslinga leisti savo pinigus ir laiką kursuose pradedantiesiems, kai reikalingi specifiniai verslo kalbos įgūdžiai.

Derėtų paminėti ir patį asmenį, kuris užsiima mokymu. Ar jis orientuojasi į silpniausius kursų lankytojus, ar kreipia dėmesį tik į stipriausius? O galbūt sugeba išlaikyti aukso viduriuką? Tai sužinosite tik apsilankę kursuose ir susipažinę su metodika. Tačiau nereikėtų delsti. Jei pastebite, kad gerokai pralenkėte visą grupę ir galite lygiuotis į dėstytoją, ar tolesnės paskaitos bus naudingos? Kitas variantas – labai stengiatės, bet vis aptinkate spragų ir nesuspėjate su grupės tempu, atsiranda daugybė neaiškumų. Tokiu atveju irgi nėra ko stresuoti – juk vyksta ne vieni anglų kalbos kursai Vilniuje, jūsų gimtajame mieste, ir tikrai galite atrasti maksimaliai jums tinkančius.

  1. Laiko nesustabdysi… Šią frazę tikrai žinote. Ji neapleidžia ir renkantis, kur mokytis anglų kalbos. Omenyje turime ne tai, kiek trunka anglų kalbos žodžių mokymasis, o tai, kokia yra vienos paskaitos trukmė, kada paskaitos prasideda, kiek dienų, savaičių ar mėnesių trunka ir kokiomis dienomis reikia į jas atvykti.

Jeigu po poros mėnesių ruošiatės važiuoti į užsienį ir iki to laiko norite pagilinti turimus įgūdžius, nesirinksite tris mėnesius truksiančių pamokų. Kaip laiko požiūriu itin naudingą sprendimą galima paminėti Kolibrio metodą, kurį įvertina daugybė žmonių. Metodas džiugina išskirtiniu efektyvumu ir puikiai tinka tiems, kurie trokšta greitai išmokti kalbėti angliškai. Kadangi greitas rezultatas suderinamas su realia praktine nauda, teigiamų atsiliepimų itin gausu.

Derėtų užsiminti, jog anglų kalbos kursai Vilniuje organizuojami įvairios trukmės. Vieni intensyvūs, kiti trunka nemažai. Kiekvienas dėstytojas turi savą metodiką, o interesantui reikia nuspręsti, ką rinktis. Grįžtame prie pirmojo punkto, peržvelgiame, į ką orientuojamės, ir priimame sprendimą…

  1. Kiek anglų kursai kainuoja? Skaičiams įtakos turi miestas. Pavyzdžiui, anglų kalbos kursai Vilniuje gali būti brangesni nei Šiauliuose ar Marijampolėje. Bet svarbu ne tik kainų skirtumai. Svarbu tai, ką už sumokėtą sumą gaunate. Jeigu nurodyta, kad paskaita vyks valandą laiko, tačiau dėstytojas po keturiasdešimties minučių susideda daiktus ir atsisveikina, galite nusibraukti prakaitą ir pailsėti. Bet ar toks tikslas? Juk pinigai sumokėti už valandą, o ne už trečdaliu trumpesnį laiką!

Pamokų kainą reikėtų įvertinti atsargiai. Jeigu jums siūlomi trys pirmieji kartai nemokamai, nepatingėkite išsiaiškinti, kas slepiasi už akcijos. Ar likusios pamokos nebus įkainotos neįkandama suma?

Koks jūsų pasirinkimas?

Trys pateikti punktai leidžia jums susisteminti savus reikalavimus ir poreikius. Jais vadovaudamiesi galite atrasti geresnius anglų kalbos kursus Vilniuje, o jei gyvenate ne sostinėje, pasirinkimas iš dalies tampa paprastesnis (dėl mažesnės pasiūlos).

Kad ir ką pasirinktumėte, tegul tos pamokos atneša realios naudos. Juk ne veltui sakoma: „Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi.“