5 klausimai apie žemės sklypų kadastrinius matavimus

kadastriniai matavimaiŽemės sklypų kadastriniai matavimai – gana sudėtinga sritis. Jei ketinate samdyti geodezinių darbų įmonę, siūlome rinktis rinkoje vertinamą ir patirtį turinčią bendrovę, kurioje dirba atestuoti ir savo darbą išmanantys specialistai. Be to, visais atvejais rekomenduojama bendrauti su noriai į jūsų klausimus atsakančia bendrove, kuri patars ir padės priimti jūsų lūkesčius atitinkančius sprendimus. Nors žemės sklypų matavimo darbai yra individualūs ir gali skirtis tiek jų trukmė, tiek pobūdis ar kaina, paprastai išskiriami penki dažniausi klientų klausimai.

Kas yra kadastriniai matavimai ir kada jie atliekami?

Žemės sklypų kadastriniai matavimai (geodeziniai matavimai) – procesas, kurio metu nustatomi tikslūs matuojamo žemės sklypo duomenys, koordinuojami sklypo ribų posūkio taškai, nustatomos statinių fizinių ribų koordinatės, geometriniai matmenys ir techniniai nekilnojamųjų daiktų parametrai. Taip pat – apskaičiuojamas konkretaus sklypo ir žemės naudmenų plotas bei nustatomi kiti šį daiktą apibūdinantys kadastro duomenys.

Kadastriniai matavimai būtini tikslinant valdos plotą, norint parduoti, padalinti, atidalinti ar sujungti žemės sklypus ir keičiant tikslinę žemės paskirtį. Taip pat – sklypą nuomojant ar suteikiant panaudos teisę kitos paskirties valstybinės žemės sklypams, kurių ribų posūkio taškų ir riboženklių koordinatės nenustatytos valstybinėje geodezinių koordinačių sistemoje.

Kiek laiko trunka matavimai?

Kalbant apie kadastrinių matavimo darbų terminus, negalima nurodyti konkretaus laikotarpio – jį lemia daugelis atskirų rodiklių, pvz., matuojamo žemės sklypo lokacijos vieta ir privažiavimas prie sklypo, matininkų užimtumas, taip pat – sklypo dydis ir jo reljefas. Dėl konkrečių matavimo terminų būtina pasikalbėti su geodezijos įmonės darbuotojais. Primename – skubos tvarka atliekami matavimo darbai reikalauja papildomų investicijų.

Kokia matavimų kaina?

Kadastrinių matavimų kainą lemia keli atskiri rodikliai, pvz., sklypo plotas, jo pasiekiamumas, numatytų darbų terminas, geodezijos bendrovės kainų politika ir t. t. Apie konkrečių darbų kainą pasikalbėkite su pasirinkta bendrove, tačiau primename, kad ši veiklos sritis – gana brangi, todėl reikėtų atsargiai vertinti mažų įkainių įmones – paprastai jos negali užtikrinti maksimalaus tikslumo.

Kokius dokumentus reikės pateikti?

Atliekant kadastrinius žemės matavimo darbus, reikia pateikti sklypo teisinės registracijos dokumentus, sklypo planą (detalųjį arba preliminarų), sklypo savininko asmens tapatybės dokumento kopiją, sklype esančių statinių (jei tokių yra) teisinės registracijos dokumentus. Tam tikrais atvejais bus reikalingi ir kiti su matuojamu sklypu susiję dokumentai.

Kaip išsirinkti patikimą specialistą?

Kad būtumėte tikri vykdomų darbų kokybe, rinkitės licencijuotus ir ilgametę patirtį turinčius matininkus, kurie gali atsakyti į visus jūsų klausimus. Pasidomėkite, ar matininkai dirba su naujausia ir maksimalų tikslumą užtikrinančia įranga. Verta pasiskaityti ir buvusių klientų atsiliepimus.