5 priežastys, kodėl jums reikia greitųjų kreditų

greitieji kreditaiPaprastai greitieji kreditai būna reikalingi žmonėms dėl įvairių priežasčių, tačiau mes bandome pasidalinti penkiomis gana dažnomis, kurios neretai ir priverčia žmones pasinaudoti šia puikia finansine pagalba iš šalies.

Papuolėte į netikėtą bėdą

Vienas dažnas atvejis, kada greitieji kreditai internetu tikrai tampa išsigelbėjimu – tai netikėtas papuolimas į bėdą. Tokiais atvejais galima pastebėti, kad greitieji kreditai tikrai labai gelbsti. Staiga labai susirgote, patekote į avariją, praradote turtą, neturite kur gyventi, bet vis dar turite turtą, į nelaimę pateko artimieji ar pan. – gali iškart prireikti pinigų. Tačiau kur jų gauti? Didžiulį palengvėjimą iškart gali suteikti greitųjų kreditų bendrovės, kurios išsyk mielu noru jums suteiks pakankamai pinigų, kad galėtumėte padengti tas nedideles bėdas, vėl atsistatyti, o paskui pinigus grąžinti. Mes nelinkime vieni kitiems nelaimių, todėl nelinkime ir to, kad greitieji kreditai nuo 18 metų būtų imami būtent dėl tokių priežasčių. Norėtųsi, kad viskas būtų imama kitaip. Esant šiek tiek mažiau streso, lengvesnei daliai, kai reikalai sukasi ne taip, kaip norėtumėte, bet kai jie ir nėra tokie labai sudėtingi bei pavojingi.

Jums trūksta finansinio raštingumo

Kita priežastis, dėl kurios dažnai žmonės skolinasi iš greitųjų kreditų bendrovių, tačiau šios priežasties nežino – tai finansinio raštingumo trūkumas. Žmogus versis per galvą, kad įrodytų kitą priežastį, tačiau tikroji bus ši. Jis sakys, kad jam nesumoka vis darbdavys (nors kažkodėl nekeičia darbo, kai tie nesumokėjimai tęsiasi jau kelis metus), sakys, kad vis pritrūksta drabužiams vaikams (nors atsainiai bus leidžiami pinigai atostogoms) ir vardins daug kitų priežasčių. Finansinis raštingumas – iš tiesų labai reikalingas žinių ir praktikos bagažas, kurį vieniems iš mūsų kažkas įdiegia dar vaikystėje, o kitiems prireikia mokytis savaip. Patirtis kartais nesuteikia finansinio raštingumo, jeigu nėra, kas protingai patartų ar pamokytų iš šalies. Tuomet kreditai internetu gali tapti neišprususių žmonių rykšte. Visuomet yra tokių, kurie prisiskolinę skolinasi dar, išleidžia daugiau negu uždirba, turi begalę poreikių. Tad finansinis raštingumas galėtų išgelbėti šį žmonių segmentą. Kita vertus, ir patys paskolų teikėjai stengiasi palaikyti tokią tvarką, kad paskolos internetu nebūtų teikiamos neatsakingiems žmonėms. Pirmą kartą nėra aišku, ar jie patikimi. Vėliau pasidaro akivaizdu, ar žmogus mokus, ar nepradelsia mokėjimų, sumoka, neprasiskolina daugiau, turi darbą ar pan. Visa tai atsispindi žmogaus mokumo istorijoje ir pagal tai yra sprendžiama, ar skolinti jam toliau.

Norite per daug, išleidžiate dar daugiau

Kitas atvejis, kada imami vartojimo kreditai, tai kai turima didelių poreikių, tačiau per mažai uždirbama. Tai gali būti nuolatinis elgesys, tada jį būtų galima sieti su per mažu finansiniu raštingumu. Arba gali būti kartais nutinkantis dalykas, tokiu atveju, būtų galima sakyti, kad taip tiesiog visiems kartais pasitaiko.

Nesiekiate uždirbti daugiau pinigų

Dažnai skolinasi ir tie, kurie pinigų turėjimą labiau suvokia kaip taupymą, poreikių minimalizavimą, bet ne pastangas uždirbti kuo daugiau. Jeigu tenka kartais skolintis arba jaučiate, kad labai save apribojate dėl taupymo ir jums nepatogu taip gyventi – galima pradėti stengtis uždirbti daugiau pinigų ir tuomet šios problemos išsispręs.

Nepasiliekate „juodai dienai“

Kartais žmonės neturi nė cento pasitaupę vadinamajai „juodai dienai“. Tai ne itin patogu ir malonu, kadangi visada geriau turėti pasitaupius. Kita vertus, puiku, kad yra tokia išeitis ir galima tada lengvai pasiskolinti.

Greitos paskolos per 15 min.

paskolos per 15 minGreitos paskolos reiškia, kad visi vartojimo kreditai suteikiami žaibiškai, tačiau ne visos paskolos per 15 min. išduodamos kai kuriems asmenims – nemokūs ir prastą kredito reitingą turintys žmonės net neturėtų gaišti laiko kredito paraiškos pateikimui, nes didelė tikimybė, paraiška bus atmetama ir paskola nebus išduodama. Kodėl? Todėl, kad vartojimo kreditus išduoti nemokiems ir prastą kreditingumą turintiems asmenims yra draudžiama. Tokie jau yra Lietuvos įstatymai. Bet, tie, kurie sąžiningai vykdo įsipareigojimus bei visuomet laiku sumoka mėnesio įmokas, neturėtų nerimauti – jiems vartojimo kreditai gali būti išduodami. Aišku, jie išduodami tik tuo atveju, jeigu asmuo nėra pasiekęs skolinimosi ribos.

Tą skolinimosi ribą nustato teisės aktai, o šiuo atveju riba laikomos būtent 40 procentų pajamų, kurias asmuo skiria finansų įstaigoms per mėnesį. Tai reiškia, kad riba atsiranda tuomet, kai sudėjus visas finansines paslaugas, asmuo už jas sumoka 40 procentų savo tvarių pajamų. Būtent tokiems žmonėms ribos jau yra pasiektos ir jiems nauji kreditai ar kitos finansinės paslaugos negali būti suteikiamos. Bet, reikia pabrėžti, kad įstatymai taikomi skirtingai. Pavyzdžiui, jeigu jūs kreipsitės į privatų kreditorių ir prašysite paskolos su nekilnojamo turto įkeitimu, tai tokiu atveju bus didesnė tikimybė, jog tą paskolą gausite, nes tokiems kreditoriams nėra reikalavimo tikrinti kliento kreditingumą. Jie gali skolinti ir visai pajamų negaunantiems asmenims, bet vienintelis reikalavimas bus tas, kad tie asmenys įkeistų nekilnojamą turtą.

Be kita ko svarbu žinoti, kad imant vartojimo kreditus, visuomet taikomi reikalavimai leidžia pasinaudoti vartotojų teisėmis. Pavyzdžiui, vartojimo kredito bendrovė privalo leisti asmeniui grąžinti paskolą per 14 dienų be jokių pasekmių. Taip pat vartotojas gali apsigalvoti per porą dienų ir grąžinti skolą be palūkanų.

Visi vartojimo kreditus imantys asmenys turėtų bent kiek išmanyti įstatymus, o ypač tuos, kurie susiję su paskolomis. Internetu pasiskolinti šuo metu galima tik dienomis – naktimis paskolos internetu negali būti išduodamos, kreditoriai gali tik registruoti paskolos paraiškas ir jas patvirtinti, o pinigus jie turėtų pervesti sekančią dieną.

Greitieji kreditai išduodami greitai, tačiau išsamiai įvertinus kliento mokumo galimybes

greitieji kreditaiŽvelgiant į reklamas ar pasiklausius kitų patirties, peršasi išvada, jog greitieji kreditai – žaibiškas būdas papildyti piniginę ar banko sąskaitą trūkstamais grynaisiais. Ir iš tiesų – pinigai kredito gavėją pasiekia labai greitai. Atrodytų, jog tai – tarsi džinas, išpildantis visus prašančiojo norus. Tačiau tarp paraiškos pateikimo ir jos patenkinimo/atmetimo vyksta pats svarbiausias etapas – kliento įvertinimas. Tai yra būdas nustatyti, ar besikreipusiojo gaunamos pajamos pakankamos, jog jis galėtų laiku įvykdyti prisiimtus įsipareigojimus, o finansinė praeitis – “nesutepta” ir verta pasitikėjimo.

Kiekviena greitųjų kreditų bendrovė savo veikloje remiasi individualiais principais (skirtingos paskolų “lubos”, terminai, akcijos ir panašiai), tačiau atliekamo klientų vertinimo metodika yra ganėtinai panaši. Visų paskolas teikiančių įstaigų veiklą reguliuoja Lietuvos bankas, diktuojantis, į ką reikia atkreipti dėmesį, sprendžiant, ar klientas yra mokus ir ar jam gali būti suteikta paskola. Tiesiog žingeidiems asmenims arba tiems, kuriems asmeniškai svarbūs greitieji kreditai, aktualu žinoti, jog kiekvienas klientas “persijojamas” per šiuos filtrus:

  • Tokių trečiųjų šalių kaip CreditInfo, Gelvora, Lindorff ir kitos duomenų bazės.

Iš minėtų duomenų analizės galima spręsti, ar “švari” kliento finansinė istorija, tai yra ar besikreipiantysis šiuo metu neturi nepadengtų įsiskolinimų kitoms kreditų bendrovėms, telekomunikacijų įmonėms, komunalinių paskolų bendrovėms ir kitoms instancijoms. Besivelkantis skolų “šleifas” – viena iš dažniausių priežasčių, dėl ko klientui negali būti išduoti greitieji kreditai. Net ir faktas apie anksčiau turėtus, tačiau jau padengtus įsiskolinimus, gali “pakišti koją”, pavyzdžiui – tenka mokėti aukštesnes palūkanas.

  • Mokumo įvertinimas.

Už laiku negrąžintą paskolą kredito davėjui mokami delspinigiai. Tačiau paskolų bendrovės yra suinteresuotos pajamas gauti iš sąžiningų ir mokių klientų, o ne pelnytis iš skolininkų. Dėl šios priežasties greitieji kreditai išduodami tik mokiems klientams, įvertinus pastarųjų stažą ir gautas pajamas per 3 ar, kai kuriais atvejais, 6 mėnesius. Paraiškos teikimo metu, klientas privalo užpildyti gaunamų pajamų bei turimų įsipareigojimų grafą, tačiau, savaime suprantama, tuo aklai nepasitikima – visi duomenys patikrinami Sodros, Gyventojų registro ir kitų įstaigų informacinėse bazėse.

Greitųjų paskolų privalumas – greitas kliento duomenų įvertinimas ir sprendimo priėmimas. Tačiau tai nereiškia, jog šis procesas atliekamas atmestinai. Yra vykdoma išsami paraiškos teikėjo mokumo ir patikimumo analizė – tik taip bendrovė gali apsidrausti nuo galimų nuostolių ir apsaugoti klientą nuo gresiančių finansinių nemalonumų.