Teisinių paslaugų būtinybė – kada reikalinga specialisto pagalba?

teisininkaiĮvairūs teisiniai klausimai – mūsų kasdienybė. Iš tiesų su teise susiduriame kur kas dažniau, nei įprastai galvojame. Teisinius klausimus sprendžiame kasdienėje savo veikloje, pvz., pirkdami autobuso bilietą, statydami automobilį laikinoje stovėjimo aikštelėje, sudarydami santuoką, galvodami apie pensiją ir t. t. Nors daugelį teisinių klausimų galime išspręsti patys arba rasti reikiamus atsakymus, pasitarę su draugais ir artimaisiais, tam tikros situacijos verčia ieškoti profesionalaus teisininko pagalbos.

Paprastai su teisininkais susiduriame tuomet, kai mums neišvengiamai reikalingi specialisto patarimai, pvz., jei nusprendėte skirtis, parduoti nekilnojamąjį turtą, tapote nusikaltimo dalimi ir t. t. Nors minėtosios situacijos reikalauja visapusiškos teisinės pagalbos, tam tikrais atvejais užtenka tiesiog pasikonsultuoti su ilgametę patirtį turinčiu specialistu.

Profesionalaus teisininko patarimai, specialistų konsultacijos ir rekomendacijos gali būti teikiami įvairiais klausimais, aptariant praktiškai visas privataus ir viešojo gyvenimo sritis. Tiesa, praktika rodo, kad paprastai į teisininkus kreipiamasi tuomet, kai pradedamas verslas, tvarkomi testamento klausimai ar sprendžiami turtiniai reikalai, perkamas ar parduodamas nekilnojamasis turtas, sprendžiamos mokesčių problemos, šeimininiai ginčai ir verslo klausimai. Teisininko pagalba neišvengiamai bus reikalinga ir tuo atveju, jei patekote į nelaimingą atsitikimą, kurio metu buvo sugadintas jūsų turtas arba buvote sužeisti, taip pat – jei buvote suimtas arba esate apklausiamas.

Prieš nuspręsdami, ar verta kreiptis į teisininką, ar bandyti problemą spręsti savarankiškai, turite pagalvoti apie tai, kiek yra rimta susiklosčiusi situacija, pvz., jei važiavote autobusu be bilieto ir gavote baudą, turite susimokėti nurodyto dydžio mokestį ir šiuo atveju teisininko konsultacija jums visiškai nereikalinga, tačiau tuo atveju, jei esate neteisingai apkaltinti dėl vieno ar kito poelgio, be specialisto rekomendacijų tikrai neišsiversite. Teisininko konsultacijos rekomenduojamos ir pradedantiesiems (ir jau patyrusiems) verslininkams, kurie susiduria su mokesčių teise ir ieško būdų, padėsiančių efektyviai planuoti finansus. Atitinkamos kvalifikacijos teisininkai padeda tvarkyti verslo reikalus, sudaryti finansinius sandėrius, suplanuoti efektyvias verslo strategijas ir efektyviai tvarkyti turtą. Kitaip sakant, pasitaręs su profesionalu, verslininkas gali kur kas lengviau laviruoti finansinių klausimų labirintuose.

Ieškodami teisininko, didžiausią dėmesį skirkite specialisto patirčiai, racionaliai įvertinkite jo buvusių klientų atsiliepimus. Beje, skirkite laiko pokalbiui su teisininku ir įvertinkite jo asmenines savybes – kalbėdami turite jausti pasitikėjimą ir bendravimo laisvumą. Kad išvengtumėte nemalonių staigmenų, iš anksto pasidomėkite teisininko įkainiais. Primename, kad paprastai didesnę patirtį turintys teisininkai prašo didesnio užmokesčio, tačiau garantuoja aukštą teikiamų paslaugų kokybę.