Ar verta keliauti po Europą?

IspanijaDauguma lietuvių, bent kartą į metus išvažiuoja paatostogauti. Vieni kukliai – prie ežero ar prie jūros, kur suplūsta tūkstančiai tokių pačių jūros ir žmonių mišrainės ištroškusių nuotykių ieškotojų, na o kiti gi renkasi tolesnes kelionių kryptis – užsienį. O užsienyje pamatyti yra ką. Nors Europa nėra didelė, tačiau nuostabių vietų joje tiesiog gausu ir kaži kiek metų prireiktų viskam pamatyti. Jau vien apkeliauti vieną didelę šalį, tokią kaip Vokietija, Norvegija ar Ispanija, užtruks ne vieną savaitę. Tad kodėl gi vis dar traukiate į Palangą, kai jūsų laukia dar neatrasti šilti ir šalti kraštai? Pasidomėkime, kur galima patirti nuotykių ir ką įdomaus galima pamatyti Europoje.

Vokietija, nors nėra tokia populiari tarp lietuvių kaip Ispanija ar Norvegija, tačiau turi ką parodyti. Daugelį žavi didieji miestai, kur galima pamatyti gausybę senų pastatų, mačiusių ilgą istoriją. Be to, Vokietijoje verta pakeliauti ir po gamtą. Kad ir Alpes – šie kalnai vilioja turistus iš visos Europos. Kas nori paslidinėti, kas pasivaikščioti ar pafotografuoti, o gal tiesiog pailsėti nuo civilizacijos. Kita vertus, Vokietijoje gausu ir turistams pritaikytų vietų – įvairiausių atrakcionų, pramogų, klubų, spa centrų – bene visko ko širdis geidžia, juk Vokietija išties didelė valstybė, tad nenuostabu, kad čia galima rasti beveik visko.

Na o jei pritrūks šilumos ir paplūdimių, puikus pasirinkimas bus Ispanija. Paplūdimių čia tiesiog devynios galybės. Ir kone į visus juos traukia turistai iš Europos ir pasaulio. Juk Ispanijoj šilta, saulėta, gražu ir malonu! Kiek gi ten turistų kasmet suplūsta! Tiesiog milijonai! Ar pasivolioti paplūdimyje, ar panardyti, ar pasigrožėti miestais, ar susipažinti su ispanais ir pajausti, pažintį jų savitą kultūrą.

Sakot pietuose ir Ispanijoje jums per karšta? Na gerai, traukiame į šiaurę…..Norvegija. Kas įdomaus Norvegijoje? O gi kalnai, fiordai, kalnų upės ir kriokliai. O dar tos mažos salelės jūroje, Lofotenai ir kitos. Norvegiją pavergia čia atvykusius vaizdais, tačiau ne kainomis. Visi žinome, jog Norvegijoje kainos kone penkis kartus didesnės nei Lietuvoje. Tačiau, jei turime maisto iš namų, tuomet galime ramiau grožėtis vaizdais ir negalvoti apie kainas. Taigi, Europoje tikrai yra ką pamatyti, tad pamirškite Palangą ir keliaukite pasibastyti.