Dantų balinimas be vizito į odontologijos kliniką

Odontologijos klinika

Kiekvienas iš mūsų nori turėti gražią šypseną, ypač kai taip dažnai balti it perlai dantys yra matomi televizoriaus ekranuose ir žurnalų viršeliuose. Vizitas į odontologijos klinika yra lengviausias būdas to pasiekti, deja, jis tinkamas ne visiems. Kai kuriems dantų balinimo paslaugos yra per brangios, kiti taip bijo stomatologo, kad jokiu būdu nesutiktų sėstis į gydytojo kėdę. Jei trokštate baltesnių dantų, balinimo procedūrą galite atlikti ir namų sąlygomis. Pateiksime jums keletą patarimų, kurie turėtų padėti pasiekti norimą rezultatą.

Liaudies išmintis byloja, jog balinamųjų savybių turi šie produktai:

  • Rekomenduojama į dantų pastą įmaišyti truputėlį sodos ir šiuo mišiniu dantis valytis 3 minutes. Taip pat galima naudoti ir gryną sodą – tereikia užberti jos ant medžiagos gabalėlio, tiks ir paprasčiausias tvarstis, ir patrinti dantis. Šį metodą galima taikyti ne dažniau nei kartą per savaitę, kadangi per dažnas sodos naudojimas gali sukelti emalio plonėjimą bei pažeisti dantenas.
  • Medžio pelenai. Pelenų sudėtyje yra kalio hidroksido, kuris žinomas kaip balinimoji priemonė. Nedidelį kiekį pelenų reikia užberti ant dantų šepetėlio ir atsargiai išsivalyti dantis. Per dažnas medžio pelenų naudojimas gali pakenkti dantų emaliui, be to miesto gyventojams nebūtų taip paprasta gauti šios pakankamai neįptastos priemonės.
  • Aktyvioji anglis. Jų poveikis yra toks pat, kaip ir pelenų. Anglies tabletę reikėtų sutrinti, o gautais milteliais valytis dantis. Tam yra ir paprastesnė alternatyva – dantų pasta su aktyviąja anglimi.
  • Balinimo efektu pasižymi kai kurios uogos, tiksliau – braškės ir žemuogės, bei citrina. Uogas derėtų sutrinti ir gauta mase išsivalyti dantis. Tuo tarpu citrinos sultimis siūloma sutepti dantis, palaukti 5 minutes, tuomet išskalauti burną vandeniu.
  • Eteriniai aliejai. Ypač tinkami citrinų bei greipfruto eteriniai aliejai. Keletą lašų reikia išmaišyti pusėje stiklinės šilto vandens ir gerai suplakti. Gauta priemone skalauti burną keletą kartų per savaitę.

Jei norite iš karo išmėginti keletą priemonių, galite pasinaudoti šiuo receptu: šaukštelį sodos sumaišykite su šaukšteliu vandenilio peroksido ir dvigubai didesniu kiekiu dantų pastos be fluoro. Gautu mišiniu ištepkite dantis, palaukite minutę ir išsivalykite įprasta dantų pasta. Procedūrą kartokite po 2 kartus ryte ir vakare. Sakoma, kad rezultatais galėsite džiaugtis jau po 2 savaičių.

Nepamirškite, kad kiekvieno žmogaus dantys skirtingai reaguoja į įvairias priemones. Kas tiko vienam, gali visiškai netikti kitam. Taip pat nepiktnaudžiaukite balindami dantis namuose – galite negrįžtamai juos pažeisti.