Kaip eksplotuoti tentinius angarus?

 

Bet kuriams verslininkui ar ūkininkui pasistačius naują tentinį angarą, įdomu kaip seksi jį eksplotuoti. Angaro savininką kamuoja klausimai – ar jis atlaikys per audras ir didelio vėjo ir sniego pūgas žiemą, ar reikės valyti angaro viršų, kokia tikimybė prakiurti. Nerimą kelia ir tokie ir panašūs klausimai.

 

Jei angaras sumontuotas pagal reikalavimus, patikimai pritvirtintas prie žemės, jis yra atsparus atmosferos poveikiui. Lietuvoje aktualiausias klausimas naudojant angarus žiemą – ar atlaikys sniego svorį. Galime jus nuraminti, tentiniai angarai statomi tokiu stogo kampu, nuo kurio sniego nereikia valyti specialiai, jis nukrenta pats. Jei visgi susikaupia didelės pusnys ar ledos sluoksnis, angaro rėmas yra metalinis ir pajėgus išlaikyti apkrovas. Jei angare vykdoma ūkinė veikla, tuomet šilumą gali skleisti viduje dirbantys įrengimai ar transportas ir taip ištirpinti nedidelius sniego kritulius. Pigūs tentiniai angarai nebūna apšiltinti, todėl į juos greičiau prasiskverbia šaltis ir kadangi jie neturi dvigubos sienelės, per lietų juos būna triukšminga. Tai nėra didelė problema dėl kurios skustųsi tentus eksplotuojantys verslininkai.

 

Ar greitai angaro karkasas surūdyja? Nusiraminkite, metalinės tento dalys yra cinkuotos ir nudažytos milteliniu būdu. Tai ilgalaikė apsauga nuo korozijos, kurią galite sugadinti tik jeigu netyčia sulankstysite ar subraižysite metalo paviršių. Vidutiniškai tokie tentiniai angarai be rūdžių išsilaiko 20-40 metų. Kur kas dažnesnė problema eksplotuojant tentinius angarus, grybelio ir pelėsio susidarymas ant medžiagos paviršiaus. Tai atsitinka tokiose vietose kurios mažai apšviečiamos saule. Jeigu matote, kad tokių vietų atsiranda vis daugiau, nelaukite ir organizuokite valymo darbus su chemikalais.

 

Naudojant tentinius angarus reiia labai gerai pastatus apsaugoti nu graužikų. Pelės ir žiurkės gali pridaryti nuostoliu sugrauždamos tentą, sugadina elektros instaliaciją ir produkcija, net jeigu tai nėra maisto produktai.

 

Bendrai imant, tentiniams angaras nereikia daug priežiūros. Jeigu išsirenkate kokybiškas konstrukcines dalis ir audinį, svarbu atlikti taisyklingą konstrukcijos montavimą. Kaip bebūtų, kasmet reikėtų patikrinti metalinių detaliu sujungimo vietas, priveržti, patepti apsauginiu tepalu, užklijuoti pažeistas vietas pro kurias kaupiasi drėgmė. Šie kasmetiniai kosmetiniai priežiūros darbai padės prailginti tentinio angaro tarnavimo laiką.