Kaip išsirinkti fotosesiją?

fotosesijosJei nusprendėte, kad norite fotosesijos, tuomet jums turėtų iškilti begalė klausimų. Kiek tai kainuoja? Kokį fotografą reikės pasirinkti? Kur norite, kad būtų fotosesija fotografuojama? Kokių drabužių reikės ir kokios tematikos pati fotosesija jus tenkins? Klausimų nemažai ir į visus juos reikės atsakyti, norint turėti tikrai gerą fotosesiją ir vėliau ilgai džiaugtis puikiomis nuotraukomis. Tad nieko nelaukę pradėkime ieškoti atsakymų ir ruoškitės fotosesijos dienai!

Taigi, kiek kainuoja fotosesija? Į šį klausimą atsakyti, ko gero, sunkiausia. Fotosesijų kainos gali svyruoti nuo nulio iki tūkstančių eurų. Nuo nulio? Taip, tiesa. Galbūt jūs esate toks modelis, kokio fotografas jau seniai ieško, kad įgyvendintų savo idėjas ir sutiks jus fotografuoti nemokamai. Taip, būna kam pasiseka. Tačiau, dauguma sesijų visgi kainuoja. Priklausomai nuo fotografo patirties, turimos įrangos, fotosesijos vietos ir pasiruošimo pačiai fotosesijai, svyruoja ir šios paslaugos kainos. Jei norite paprastutės fotosesijos studijoje ar gamtoje, nusiteikite išleisti bent keliasdešimt eurų. Fotografo darbas – ne tik fotografuoti, bet ir sudaryti sutartis, redaguoti nuotraukas, bendrauti su klientais, tad nenustebkite, jog fotosesija gali kainuoti daugiau nei pradžioje įsivaizdavote.

Neretai būna taip, kad fotografas turi idėjų fotosesijoms. Tad jei ir nežinote, ko konkrečiai norite, vis tiek susisiekite su fotografu ir galbūt jis jums ką nors pasiūlys. Tiesa, nepamirškite paklausti ir kokio pasiruošimo fotografas tikisi iš jūsų. Galbūt jums reikės atitinkamo makiažo, o gal ir specialių drabužių? Aptarkite visas detales.

Kaip pasirinkti fotografą fotosesijai? Ne paslaptis, jog fotografų šiais laikais yra tiesiog daugybė. Visų pirma patartume rinktis pagal tai, kurio fotografo nuotraukų stilius jums patinka. Pabandykite įsivaizduoti save fotografo nuotraukose ir žiūrėkite, ar tokių nuotraukų norėtumėte. Antra dalis – kaina. Susisiekite su fotografu. Paklauskite, kiek kainuotų konkreti fotosesija. Nepamirškite, kaina labai priklauso ir nuo to, kiek retušuotų nuotraukų gausite. Taip pat ir kokiu formatu – skaitmenines ar spausdintas. Aptarkite visas detales ir būtinai pasirašykite sutartį.

Tokios, atrodytų smulkmenos, kaip sutartis, fotosesijos laikas ir orai jos metu, taip pat bendravimas su fotografu labai nulems tai, ar fotosesija jums bus maloni. Atminkite – svarbu ne tik galutinis rezultatas, bet ir procesas. Juk žiūrėdami į nuotraukas norite prisiminti maloniai praleistą dieną ir tikrai džiaugtis gautomis nuotraukomis?