Klientai neturėtų pamiršti, kad kreditoriai tiesiog naudojasi savo teisėmis

kreditaiInternete paskolų ieškantys asmenys retai atkreipia dėmesį į galiojančius teisės aktus, nors būtent jie ir saugo jų teises bei užtikrina kreditorių pareigas. Įstatymų nežinojimas daugeliui žmonių pakiša koją vedant derybas su kredito teikėjais – jie nežino kaip elgtis situacijose, kai sunku grąžinti visą paskolą ar sumokėti mėnesio įmoką. Kiekvienam klientui reikėtų atsižvelgti į tvarką, o ji yra paprasta. Jeigu kreditoriai nesilaiko savo pareigų, tai bet kokiu atveju klientas turi teisę gintis pasitelkdamas teismus arba priežiūros institucijas. Vartojimo kreditų paieška yra lengviausia dalis, bet grąžinimas ir derybos yra sunkiausi procesai, kurių metu būtina žinoti visus niuansus.

Pasiskolinę pinigų iš greitųjų kreditų bendrovės, turėkite galvoje, kad net ir viena diena gali būti lemtinga. Jeigu jūs vėluosite bent dieną, tai kredito teikėjas turi visišką teisę imtis priemonių. Daugelis žmonių tai laiko grasinimais, kuomet kreditorius raginas apmokėti skolas. Jums reikėtų pažiūrėti iš kitos pusės – savo pinigus atgauti norėtumėte taip pat, todėl ir patys reikalautumėte įsipareigojimų vykdymo. Klientui, pavėlavus bent dieną, kreditorius turi teisę kreiptis ir į skolų išieškojimo bendroves, o visas susidariusias išlaidas dėl skolos išieškojimo teks padengti klientui.

Turite žinoti, kad skolų grąžinimą galite atlikti ir kitų asmenų vardu. Svetainė www.kreditui.lt pabrėžia, kad kiekvienas klientas gali grąžinti skolą ar dalį jos naudodamasis kitos žmogaus sąskaita. Trumpai tariant, už jus skolas gali grąžinti ir kiti asmenys. Jeigu neturite galimybės apmokėti kredito iš savo banko sąskaitos, ta atlikti tiesiog galite su artimųjų pagalba. Jums tiesiog reikia atlikti mokėjimą nurodant tuos pačius kredito įmokos rekvizitus.

Kiekviena bendrovė privalo kredito įmokas priimti įstatymų numatyta tvarka, todėl turėkite galvoje, kad reikalavimas pasirašyti skolos raštelį ar vekselį yra draudžiamas. Jokiu būdu nepasirašykite tokių dokumentų. Jeigu kredito teikėjas to reikalauja, tai jūs galite kreiptis į teismą arba priežiūros institucijas ir šios galbūt jums pagelbės. Visada pasidomėkite kokias teises turi klientai, bet nepamirškite, kad jums privalu vykdyti ir savo pareigas, nes kitu atveju laukia skaudžios pasekmės.