
Svarstant kokio rekuperatoriaus reikia vienam ar kitam objektui prikauso ir nuo subjektyvių aplinkybių tačiau galioja bendros taisyklės. Visų pirma nustatome kokią temperatūrą planuojama palaikyti patalpų viduje, tada žiūrime kokia yra lauko temperatūra skirtingais metų laikais. Taip pat svarbus rodiklis – drėgmės lygis patalpų viduje ir lauke. Kitas techninis aspektas pagal kurį renkamasi rekuperatoriu tai paties įrenginio dydis ir galmybė jį patalpinti jūsų norimoje vietoje. Gerai jei rekuperatorių reikia duomenų centro patalpų temperatūrai reguliuoti tačiau mažame nuosavame name yra ribotos galimybės ir tenka rinktis mažesnių išmatavimų įrenginį. Toliau analizuodami rekuperatoriaus galimybes ir efektyvumą, tikimės kad mūsų skaitytojai supranta rekuperatorius kas tai per įrenginys ir koks jo veikimo principas.
Beveik visų rekuperatorių efektyvumas yra panašus, svyruoja apie 90 proc. Yra keletas būdų kaip apskaičiuoti rekuperatoriaus atkuriamą šilumos kiekį. Šį metodą naudoja inžinieriai rekuperatorių gamyklose tačiau tai labiau teorinis lygmuo nes kaip rodo praktika, yra per daug aplinkos veiksnių kurie tiesiogiai įtakoja rekuperatoriaus efektyvumo rodiklius. Šis netikslumas susideda iš to kad rekuperatoriai gamyklose testuojami tam tikroje temperatūroje, o kai yra sumontuojami objektuose, pasitaiko blogo ašiltinimo klaidų, per ilgi paėmimo ortakiai, per arti kitų šilumos šaltinių. Šios ir panašios aplinkybės iškreipia rekuperatoriaus efektyvumo rodiklius nes tai yra tokia sistema kuriai labai svarbu turėti kuo mažesnius šilumos nuostolius, todėl kokybiškas sumontavimas turi lemeiamą įtaką. Rekuperacnės sistemos esmė yra grąžinti kuo didesnę šilumos dalį nes niekam ne paslaptis kad per ventiliacines angas iš namų dingsta daugiau nei trečdalis šilumos. Jeigu palyginsime nama su rekuperacine sistema ir be jos, iš karto pamatysite skirtumą kad namui su rekuperatoriumi apšildymui reikia iki 4 kartų mažiau energijos.
Modernių rekuperatorių galimybės yra didelės, galima individualiai nustatyti oro srautų valdymą, prijungti temperatūros, oro kokybės davklius iš skirtingų kambarių ir pagal tai tiekti orą ten kur tai daryti būtina. Pats įrenginys automatiškai optimizuoja savo darbą taip užtikrindamas mažesnes elektros sąnaudas. Pirkėjui tereikia pasirinkit brangesnę sistema ir jis turės daugiau galimybių valdyti funkcionalumą pagal savo poreikius.