Daug kas į mišką traukia tik sezoniškai – vasarą. Tuomet būna šilti orai, švieia saulė, galima ir išsimaudyti įšilusiame vandenyje. Atėjus rudeniui žmonės nusėsta prie kompiuterių ekranų, eina į kavines ar praleidžia laiką šiltuose baseinuose. Tačiau reikėtų nepamiršti, jog ir rudenį lauke gražu. Ypač miškuose. Lapuočių miškuose medžių lapai nusidažo geltona, raudona, oranžine spalvomis. Jei pataikysite į mišką tinkamu laiku ir dar šviečiant saulei liksite ilgai pakerėtas tuo rudens spalvingumu. Be to, naudinga žinoti, jog rudenį miške prinoksta kai kurios uogos. Šiuo metu miškuose galima pasirinkti putino uogų, šermukšnių, gudobelių, šaltalankių, aronijų, erškėtrožių. Na nedaug iš šių uogų pasižymi maloniu saldžiu skoniu, tačau visos jos yra naudingos jūsų kūnui.
Dažnai rudenį miškuose būna bjaurus drėgnas oras ir miško paklotė. Tačiau jei nelyja bent kelias dienas galite mėgautis miško malonumais. Rudenį, nukritus medžių lapams ir sumenkus žolinei augalijai, miške padidėja matomumas, lengviau būna praeiti ir nebaisu erkių prisigaudyti, ką jau kalbėti apie tai, jog uodai nepuol ir nesiurbia kraujo. O ir nėra taip karšta kaip vasarą, tad eidami nesuprakaituosite, tiesa, apsirenkti jau reikės šilčiau. Įdomu rudenį ir prie vandens telkinių, kai vanduo, atvėsęs ir prisisotinęs deguonies, tampa skaidrus. Tuomet pro poliarizacinius akinius itin gerai galima pamatyti vandenyje plaukiojanias žuvytes ir upelių dugną. Augalija tuo metu būna jau sunykus, tad ir pamatyti galime daugiau.
Rudenį vaikščiojant miške gali užpulti briedmusės. Tik neapdairiai praeik pro kokį gudobelių krūmą ir užšoks tau ant rankos. Briedmusės – tokie bjaurūs padarai, šlykščiai ropojantys ant rankų, galvos, rūbų. Šios musytės yra plonos todėl jan sunku pagauti ir nuimti nuo savęs. Kartais jos gali gerokai apkartinti jūsų dieną miške.
Jei keliaujate rudenį į mišką nepamirškite aplankyti ir ežerų. Vėjas anksti rudenį būna nurimęs ir vandens paviršius išsilygina. Tuomet galima stebėti įvairiomis spalvomis nusidažiusių medžių atspindžius vandenyje ir bandyti nufotografuoti tokį vaizdą, kad neatskirsi – kur žemė, o kur vanduo.
Jei susiruošėte į mišką, pasiimkite ir indelį ar kokį maišelį. Gudobelė, šermukšnis, šaltalankis laukia kada juos galėsite surinkti ir praturtinti savo organizmą įvairiais vitaminais ir mikroelementais. Pasiimkite iš miško ne tik dvasinės, bet ir fizinės naudos. Atsigaukite ir džiaukitės gyvenimu.