Prieskoniai ant virtuvės palangės šaltuoju sezonu

Prieskoninės žolelės galima auginti tiesiog vazone ant palangės, o prireikus nusilaužti šakelę savo rankomis augintų prieskonių, žinant, jog žolelės natūralios ir sveikos jomis galima pagardinti salotas ir įvairius mėsos patiekalus. Auginant ant palangės, svarbu, kad prieskoninės žolelės gautų pakankamai saulės šviesos, drėgmės ir tam tinkamą žemę. Žalios spalvos daržovės ne tik maistas, bet ir virtuvės puošmena.

PETRAŽOLĖS- https://www.nojus.lt/darzoviu-seklos/petrazoles dvimetis augalas, priežiūra paprasta, tačiau norint gausaus derliaus reikia gausiai laistyti ir patręšti. Petražolė naudojama salotoms, sriuboms, mėsiškiems patiekalams paskaninti ir patiekalų papuošimui, petražolėse gausu vitaminų ir mineralinių druskų, turi daug gydomųjų savybių.

BAZILIKAS- vienmetis augalas, juos reikia dažnai laistyti, nes per plačius lapus greitai išgarina drėgmę. Bazilikas puikiai tinka salotoms į kurių sudėtį įeina pomidorai, dera su česnakais ir petražolėm, tinka gaminant mėsos patiekalus.

MELISA- daugiametis augalas mėgstantys saulėtą vietą. Švieži lapeliai praturtina salotas, padažus, sriubas, naudojama gaminant veršieną, kiaulieną, avieną, pieniškus patiekalus. Šį prieskonį rekomenduojama nekaitinti, o pridėti į paruoštus patiekalus.

KRAPAI- vienmetis, greitai augantis augalas, reikalauja daug drėgmės, bet perlaistyti negalima. Puikiai tinka salotoms, daržovių patiekalams paskaninti. Maistui vartojamos krapų šakelės su lapeliais.

RAUDONĖLIS- tinka kaip prieskonis salotuose, bulviniuose, mėsos patiekaluose, marinuojant ir rauginant agurkus. Suteikia kvapą rūkytiems gaminiams, dešroms, girai, dera su kitais prieskoniais, pavyzdžiui, su pipirais, baziliku ir mairūnu. Medicinoje raudonėlis naudojamas: gerinti virškinimą, šlapinimasi, skatina atsikosėjimą. Veikia kaip skausmą malšinanti ir nervų sistemos raminanti priemonė. Padeda nuo bronchito, inkstų ligų, kepenų uždegimo, reumato ir kitų ligų.