Paltai pagal figūros tipą

Kiekviena moteris nori atrodyti tiesiog nuostabiai, todėl svarbu pasirinkti tokius drabužius, kurie tam tikram figūros tipui tiktų labiausiai. Paltas – tai vienas tų drabužių, kuris be didelių pastangų gali padėti sukurti pageidaujamą siluetą, tad jo pasirinkimui reikėtų skirti pakankamai dėmesio. Style24.lt parduotuvėje kiekviena moteris turi galimybę pasirinkti labiausiai patinkančius drabužius, tačiau prieš tai vertėtų įsitikinti, kad tam tikro pasiuvimo paltas bus tinkamas konkrečiam kūno sudėjimui. Taigi, kas tinka įvairiems figūros tipams?

Kriaušės formos figūra

Šio figūros tipo savininkės turėtų rinktis tokį paltą, kuris padėtų išlaikyti viršutinės ir apatinės kūno dalies balansą. Svarbu kuo mažiau akcentuoti apatinę kūno dalį, tačiau pabrėžti viršutinę – tokiu būdu platūs klubai atrodys siauresni. Galite drąsiai rinktis paltą su pabrėžta kaklo ar pečių linija (tai gali būti paltas su didesniais atvartais, su papildomomis detalėmis, ir t.t.) Puikiu pasirinkimu gali būti paltas su įdėtiniais petukais, V formos iškirpte, įdomesnio pasiuvimo rankovėmis, ir t.t. Tinkamiausias palto ilgis – kiek aukščiau arba šiek tiek žemiau kelių linijos.

Smėlio laikrodžio figūra

Smėlio laikrodžio figūrai labiausiai tinka tokie paltai, kurie paryškina juosmenį (puikiu pasirinkimu gali būti tokie viršutiniai drabužiai, kurie yra įliemenuoti ar trapecijos formos). Svarbiausia – neapkrauti viršutinės ar apatinės dalies ir išlaikyti vientisą siluetą, todėl vertėtų vengti paltų su itin ryškiomis detalėmis. Galite rinktis tiesaus kirpimo ar į apačią platėjantį paltą, kurio ilgis turėtų būti kiek žemiau kelių ar šiek tiek virš jų.

Obuolio figūros tipas

Šio figūros tipo probleminė sritis – atsikišęs pilvukas, todėl renkantis paltą vertėtų į tai atsižvelgti, ir pasirinkti tinkamą viršutinė drabužį. Pagrindinis tikslas – pasistengti prailginti juosmenį ir pabandyti sukurti liekno juosmens iliuziją. Galite rinktis paltą su vertikaliomis linijomis juosmens srityje, šiek tiek įliemenuotą paltą prigludusiomis arba patrumpintomis rankovėmis. Puikiu pasirinkimu gali būti paltas su V formos iškirpte, kuri optiškai prailgina ne tik juosmenį, bet taip pat ir visos figūros siluetą. Geriausia rinktis paltą, kurio ilgis yra vos žemiau klubų linijos.

Stačiakampio figūros tipas

Jei klubai, juosmuo ir krūtinė yra labai panašios apimties, tokiu atveju figūra yra vadinama stačiakampio tipo. Šio figūros tipo savininkėms rekomenduojama rinktis paltus, kurie atidengia kojas. Puikiu pasirinkimu gali būti paltas su apvalia iškirpte, paltus su atvartais, puoštus įvairiomis detalėmis, ir t.t. Tai suteiks figūrai daugiau apimties, todėl ji atrodys apvalesnė.

Apversto trikampio figūra

Jei pečiai yra platesni už klubus, toks figūros tipas yra vadinamas apverstu trikampiu. Tokios figūros savininkėms rekomenduojama akcentuoti apatinę kūno dalį, nes tokiu atveju figūra atrodys proporcingesnė. Pavyzdžiui, galite rinktis paltą su didelėmis kišenėmis klubų zonoje, platėjančio silueto paltą, ir t.t. Nesuklysite pasirinkdamos paltą su apvalia kaklo iškirpte, kurio ilgis būtų iki klubų (tai padės vizualiai paryškinti klubų liniją).

Smulkus kūno sudėjimas

Jei esate žemo ūgio ir smulkaus kūno sudėjimo, reikėtų vengti pernelyg ilgų paltų, nes ūgis vizualiai atrodys dar mažesnis. Geriausia rinktis prigludusio silueto paltą: tai gali būti klasikinio stiliaus drabužis, kurio ilgis baigiasi šiek tiek žemiau klubų.

Į ką dar atkreipti dėmesį?

Renkantis paltą visada svarbu įsitikinti, kad tam tikras jo modelis padės išryškinti jūsų figūros privalumus bei paslėps jos trūkumus, tačiau taip pat vertėtų atsižvelgti į dar kelis svarbius kriterijus:

  • Palto dydis: internetinėje parduotuvėje Style24.lt rasite dydžių lenteles, kurios padės paprasčiau įsivertinti reikiamą dydį;
  • Spalva: nuspręskite, kokios spalvos paltas labiausiai derėtų prie jūsų turimų drabužių bei įsitikinkite, ar tam tikra spalva jums tikrai tinka;
  • Sudėtis: jei paltą rinksitės žiemai, taip pat reikėtų pasidomėti, kokia yra šių drabužių sudėtis, ir tai padės pasirinkti tikrai šiltą paltą;
  • Kaina: jei paltą rinksitės internetu, turėsite galimybę atlikti prekių atranką pagal nustatytus įkainius, ir tokiu būdu pagreitinsite paiešką.

Jei įsigytas paltas nepateisintų jūsų lūkesčių, tikrai neverta nusiminti: per numatytą laikotarpį įsigytas prekes galite grąžinti arba pakeisti kitomis. Įsigijus paltą internetu jums nereikės derintis prie parduotuvės darbo laiko: prekes paprasčiausiai galėsite išsiųsti paštu, siuntų terminalu ar per kurjerių tarnybą.