Vidaus durys: kada verta investuoti į kokybę?

vidaus durysGalvojate apie naujas vidaus duris? Tuomet turite apsišarvuoti kantrybe – durų pasiūla tokia didelė, kad sukelia abejonių net ir ekspertams. Vienas dažniausių prašymų, kuriuos girdi durų gamintojai ir pardavėjai – „Mums reikalingos kokybiškos ir stilingos vidaus durys už gerą kainą“. Deja, čia, kaip ir bet kokioje kitoje srityje, kalbėti apie tobulą derinį yra sunku – dažniausiai galvodami apie vieną, prarandame kitą. Pvz., jei ieškote pigių durų, ar galite būti tikri jų kokybe?

Vidaus durų skirtumai

Visų pirma turite žinoti, kad durys tarpusavyje skiriasi įvairiais kriterijais – gamybinėmis medžiagomis, šilumos rodikliais, garso izoliacija ir t. t. Nuo jūsų susidėliotų kriterijų priklauso ne tik durų kaina, bet ir jų estetika, ilgaamžiškumas, eksploatacijos sąlygos. Praktika rodo, kad paprastai kalbama apie trijų tipų vidaus duris – faneruotas, laminuotas ir medžio masyvo. Kiekvienas pasirinkimas turi savų privalumų ir trūkumų, todėl prieš apsispręsdami, gerai pagalvokite, kurios durys atitiks jūsų išsikeltus kriterijus.

Faneruotos vidaus durys yra vienas populiariausių pirkėjų pasirinkimų. Šių durų pagrindas yra apklijuojamas mediena. Vidinė durų sandara gali būti pasirenkama, pvz., jei jums nereikalingas tvirtas gaminys, galite rinktis akytą kartoną. Patvaresnės (ir brangesnės) durys gali būti medžio drožlių, klijuotos medienos užpildo. Laminuotos durys gali būti įvairių modelių ir spalvų, be to, jos skiriasi ir savo vidaus sandara, kas lemia ir galutinę gaminio kainą. Tai vienas pigiausių pasirinkimų, tačiau tokios durys negali užtikrinti patikimos ar ilgalaikės eksploatacijos. Medžio masyvo durys yra vienas brangiausių, tačiau patvariausių ir patikimiausių vidaus durų sprendimų. Paprastai šios konstrukcijos yra gaminamos pagal individualų užsakymą ir gali realizuoti pageidaujamo stiliaus idėjas.

Kas svarbiau: kaina ar kokybė?

Struktūruojant pateiktą informaciją, galima apibendrinti – vidaus durys reikalauja didelių investicijų tuomet, jei renkatės kokybę ir ilgaamžiškumą. Kitaip sakant, jei galvojate apie duris rečiau naudojamoms patalpoms ar ten, kur durų eksploatacija neatlieka lemiamo vaidmens (pvz., sodo nameliuose), investuoti į kokybę tikrai neverta – galite įsigyti stilingas ir patrauklias duris, kurios nereikalaus nei sudėtingų priežiūros darbų, nei išlaidų ir džiugins jus 8–15 metų (priklausomai nuo pasirinktos konstrukcijos), tačiau tuo atveju, jei galvojate apie gyvenamosios erdvės vidaus duris, vertinate kokybę ir ilgaamžiškumą, išskirtinį stilių ir patikimą eksploataciją, apsiriboti pigiausiais durų variantais nerekomenduojame – geriau investuoti į unikalaus dizaino, tvirtas ir aplinkos poveikiui atsparias duris, kurios džiugins jus ne vieną dešimtį metų.