Kaip įrengti šiuolaikišką kapavietę?

Paminklai

Pirmiausiai paminklo dydis turėtų atitikti kapavietės dydį. Per didelis paminklas atrodys per daug pompastiškai ir neestetiškai. Dabartinėse kapinėse vyrauja minimalistinis stilius. Dideli ir masyvūs paminklai nebėra madingi ir praktiški. Tokie paminklai kainuoja daugiau, o jų priežiūra yra sunkesnė. Kadangi dabar svarbiausia ne paminklo dydis, o nuoširdi pagarba, tam užtenka ir nedidelio paminklo. Ant jo paprastai nebėra graviruojamos mirusiojo nuotraukos ar kiti vaizdai. Kartais būna graviruojama simbolinė žvakelė ar kitas nedidelis paveikslėlis. Svarbiausia, kad ant paminklo matytųsi mirusiojo vardas, pavardė, gimimo ir mirties data. Visa kita priklauso nuo artimųjų ir jų norų.

Kadangi minimalizmas dabar labai vertinamas, reikia pagalvoti apie minimalistinį kapavietės vaizdą. Dabar retas sodina daug gyvų gėlių ar krūmų, kuriuos reikėtų dažnai prižiūrėti. Šiuolaikinis žmogus nebeturi tiek laisvo laiko, kad galėtų dažnai nuvykti į kapines ir jas tinkamai prižiūrėti. Dėl šios priežasties žmonės renkasi užpylimą skalda arba kapavietės dengimą granitine plokšte. Taip sutvarkyta kapavietė atrodys estetiškai, o jums nereikės daug stengtis, kad kapas visada atrodytų tvarkingai. Galite pasodinti kelis, daug priežiūros nereikalaujančius, krūmus ar kitus augalus. Jei norite gėlių, geriausiai rinktis dirbtines. Šiuolaikinės kapavietės turi nereikalauti daug priežiūros ir atrodyti estetiškai be didelių pastangų.

Taip pat vertėtų pagalvoti apie paminklo, skaldos ir tvorelės spalvas. Dabar vaikščiodami po kapines galite pastebėti, kad vyrauja juoda spalva, o populiariausias akmuo – granitas. Šį akmenį žmonės renkasi dėl jo savybių – granitas yra ilgaamžis, lengvai apdirbamas, o jo spalvos būna ypač sodrios. Tačiau ne vien granitas gali pasižymėti tokiomis savybėmis. Jei norite šio to originalaus – rinkitės marmurą. Šis akmuo neprastesnis už granitą, nes taip pat yra ilgaamžis ir jį apdirbti nėra sudėtinga. Vis dėlto, marmuras paprastai turi daugiau spalvų ir atspalvių. Granitas ne būtinai turi būti juodas, tačiau, jei norite didesnio spalvų pasirinkimo – vertėtų rinktis marmurą. Marmurinis paminklas ir granitinėmis plokštelėmis dengta kapavietė atrodys gražiai ir estetiškai.

Toks kapavietės tvarkymas suteiks kapui išskirtinumo, o jums visada bus gera prie jo sugrįžti ir prisiminti mirusįjį.