Kiekvienoje virtuvėje turi būti viryklė arba kaitlentė. Vis dėlto, šiais laikais žmonės vis dažniau renkasi kaitlentes dėl jų savybių. Jas lengviau prižiūrėti, jos yra modernios ir paprastai jose būna pritaikytos naujausios technologijos. Taigi, kokių rūšių kaitlenčių būna?
Pirmojo rūšis – indukcinė kaitlentė. Ji yra išskirtinė tuo, kad indo šildymui naudojamos elektromagnetinės bangos, o ne ugnis ar elektrinis kaitinimo elementas. Indukcinio kaitinimo metu indas yra šildomas tiesiogiai, todėl per labai trumpą laiką galima pasiekti labai aukštą temperatūrą. Jei norėsite naudotis šios rūšies kaitlente, reikės įsigyti naują puodų ir keptuvių rinkinį. Žinoma, ne būtinai, jei turite daug puodų ir keptuvių pagamintų iš teflono, ketaus ar kito, magnetinėms bangoms laidaus, metalo.
Jei nenorite išmėginti gaminimo elektromagnetinėmis bangomis, galite rinktis dujinę kaitlentę. Paprastai ji turi 4 vietas, ant kurių galima statyti keptuves ar puodus, tačiau dabar galite rasti dviejų ar šešių vietų kaitlentę. Ne visose parduotuvėse rasite didesnes ar mažesnes kaitlentes, todėl gali tekti užsisakyti jas internetu. Vis dėlto, jei rinksitės standartines kaitlentes, neturėtų būti sunku nuspręsti, kokios norite. Reikėtų atkreipti dėmesį į gamintoją, kainą, teikiamą garantiją ir žinoma vertėtų pasitarti su parduotuvėje dirbančiais konsultantais – visa tai užtikrins geriausia pasirinkimą.
Žinoma, ne visada namuose būna dujotiekis, todėl jums tiks elektrines kaitlentes. Jos ypač praverčia, jei gyvenate nuosavame name ar sodo namelyje. Elektrinės kaitlentės taip pat yra įvairių dydžių ir paprastai dengiamos stiklo keramika. Po lygiu stiklo paviršiumi montuojami kaitinimo elementai. Toks kaitinimo elemento uždengimas palengvina kaitllentės priežiūrą. Vis dėlto, stiklinis paviršius turi ir trūkumų. Jį lengva subraižyti ir įskelti. Paprastai net ir tinkamai prižiūrint, per kelis metus, gali atsirasti stiklo pažeidimų. Tačiau tai nėra problema.
Jei pastebėsite, kad prietaisas susibraižė, sumažėjo jo efektyvumas ar pradėjo skleisti nemalonų degėsių kvapą – būtinai kreipkitės į meistrą. Nesvarbu, kuriame Lietuvos mieste gyvenate, nesunkiai rasite kaitlenčių tvarkymo įmonę ar individualų asmenį. Geriausiai pasinaudokite internetine paieška. Raktažodyje būtinai nurodykite savo miestą. Pavyzdžiui, jei gyvenate Vilniuje, į paieškos laukelį įrašykite kaitlenčių remontas Vilniuje ir pamatysite beveik visus žmones ar įmones, kurios galės sutaisyti sugedusį prietaisą. Jei pastebėsite kažkokius pakitimus – nedelskite, nes tai gali lemti didesnį gedimą. Jei norite, kad kaitlentė būtų ilgaamžė, turite ją tinkamai prižiūrėti.
Daugiau: https://www.vilniausmeistrai.eu/