Laimės paieškos Kanarų salose

Kanarų salosLaimė – kasdienybės šešėlis, be kurio gyvenimas tikrai nemielas. Pradedant nuo momentinės, akimirkos laimės, iki ilgalaikės, dar Aristotelio aprašytos, ieškome jos visur ir visada. Kelionės ir emigracija – dvi sritys, leidžiančios kardinaliai pakeisti aplinką ir atrasti laimę svečiuose kraštuose. Saulėtas dangus, žydra jūra, šiluma ir palmė daugeliui asocijuojasi ne tik su geru poilsiu, bet ir laimės atradimu. Labiau akimirkos laimės. Kanarų salos – vis populiaresnis maršrutas tarp ieškančių šių laimę teikiančių dalykų. Kanaruose ne tik atostogaujama, bet vis dažniau bandoma ir tiesiog gyventi. O kodėl gi ne.

Šiltas, o svarbiausia – visus metus šiltas Kanarų salų klimatas vilioja į šiuos kraštus daugelį. Kartais šis salynas vadinamas pensininkų salynu, tiek dėl gausių senjorų būrių tarp turistų, tiek tarp vis daugėjančių apsisprendimų čia praleisti savo senatvę. Na, arba bent poros metų trukmės pusiau atostogas, pusiau darbą. Tarp lietuvių taip pat atsiranda norinčių pagyventi ilgiau Kanaruose, ne tik trumpas atostogų savaites. O štai pažiūrėjus globaliau, europiečių tarpe visai nemažai tokių, kurie čia kuriasi ilgam. Karštos, bet ir gaiviai vėjuotos vasaros, visada šiltas Atlanto vanduo, šiltos žiemos, daug saulėtų dienų – puiki atmosfera gyvenimui. O kur dar nuostabi gamta, neskubantis gyvenimo tempas, galimybė vis kitoje Kanarų saloje atrasti kažką naujo ir įdomaus.

Žinoma, jei jau kyla mintis persikelti gyventi į Kanarų salas ar kitus šiltus kraštus, reikia atsižvelgti į nemažai dalykų. Pirmiausiai reiktų čia praleisti vieną kitą savaitę atostogų ir spėti bent minimaliai pažinti vietinį gyvenimą. Gal jis jums iš principo nepatiks. Gal bus per mažai tempo, per daug atsipalaidavimo, aplaidumo. O gal kaip tik to ieškote. Be abejo, gerai reikia pagalvoti ir apie tai, o iš ko gi gyvensite Kanaruose. Populiariausia uždarbio sritis čia – turizmas. Kanarų salos tikras turizmo rojus, kasmet sutraukiantis milijonus svečių iš Europos ir viso pasaulio. Ir išlaidžių svečių, kurie galėtų tapti jūsų pajamų šaltiniu. Ar tai bus koks viešbutukas, ar kavinė paplūdimyje, ar kokių nors pramogų organizavimas – greičiausia visa veikla Kanaruose bus nukreipta į turistus. Žinoma, galima tiesiog bandyti įsidarbinti pas čia jau dirbančius verslininkus, tačiau juk laimė turėti ir savo mažą versliuką, jį plėtoti, būti kūrėju ir taip džiaugtis savimi bei pasauliu.