Mechaninę pavarų dėžę sudaro tikrai daug detalių, bet, ko gero, svarbiausią vaidmenį atlieka krumpliaračiai ir guoliai. Kadangi važiuojant šios detalės nuolat sukasi, atsiradusi trintis mažina jų tarnavimo laiką bei kelia jų temperatūrą. Dėl šios priežasties atsiranda beveik visi pavarų dėžės gedimai. (Daugiau apie pavarų dėžės gedimus sužinosite paspaudę čia). Paaiškiname, jog net grūdintas metalas perkaitęs praranda savo savybes, tampa netvirtas. Tai kokiu būdu galima sumažinti detalių dėvėjimąsi ir išvengti jų perkaitimo. Atsakymas yra: reikia ne tik tikrinti pavarų dėžės tepalus, bet ir juos keisti, o pastebėjus jų nuotėkį ar išgirdus keistus garsus – nelaukti ir kreiptis į autoservisą konsultacijos. Tinkama tepalų būklė ir pakankamas jų kiekis pavarų dėžėje stipriai sumažina detalių dėvėjimąsi ir jų perkaitimo tikimybę. Todėl, jeigu norite rūpintis savo automobiliu visapusiškai – pavarų dėžės tepalo keitimas yra būtinas.
Pavarų dėžės tepalo keitimas – ar būtina?
Be jokios abejonės – būtina. Verta žinoti, kad naujas tepalas pasižymi geresnėmis tepimo savybėmis nei senas. Vairuotojai dažnai klaidingai mano, kad nusipirkus kitą automobilį privalu keisti tik variklio alyvą ir nepagalvoja, kad, galbūt, ankstesnis automobilio savininkas niekada nėra keitęs alyvos pavarų dėžėje. Tokiu atveju pavarų dėžės gedimai būna žymiai rimtesni, o jų tikimybinė ženkliai padidėja. Labai svarbu tai, jog keičiant pavarų dėžės tepalą galima pastebėti pirmų problemų požymius. Kadangi senajame tepale galima pamatyti detalių atplaišų, ar kitų stiprių dėvėjimosi požymių. Todėl pavarų dėžės gedimai gali būti nustatomi dar iki rimtos žalos atsiradimo. Visiems įsigijusiems naują lengvąjį automobilį ar mikroautobusą rekomenduojame ne tik pasitikrinti, bet pasikeisti pavarų dėžės tepalą, nes pavarų dėžės tepalo keitimas gali padėti sutaupyti labai stipriai.
Ko gero pats svarbiausias dalykas, kodėl pavarų dėžės tepalo keitimas yra būtinas – jūsų automobilio amžius. Tikrai nedaugelis važinėja automobiliais, kurie nesenai išriedėjo iš gamyklos, dažnu atveju savininkas net nežino kokia tikroji automobilio rida. Tuo tarpu jos kartais skiriasi ir šimtais tūkstančių. Jeigu automobilio rida didelė, išardžius pavarų dėžė tikrai galima nustatyti, ar pavarų dėžės tepalo keitimas buvo atliekamas. Jeigu pavarų dėžės tepalo keitimas nebuvo atliktas niekada, pavarų dėžės tepalas būna juodas, jame galima rasti netgi metalo drožlių, o kartais užuosti degėsių kvapą. Tačiau iš turimos patirties galima pasakyti, kad degėsių kvapas būna tada, kai pavarų dėžė jau būna sugedusi, dažnai ir nepataisomai. Taigi to priežastis yra važiavimas be tepalo ar su labai mažu jo kiekiu.
Daugiau apie mechaninės pavarų dėžės gedimus ir priežiūrą galite sužinoti: www.pavarudezes.lt