Svetainės apšvietimo sprendimai

Kambario apšvietimo dizainas yra tas elementas, kuris leis paprasčiausią kambarį paversti kažkuo nepaprastu. Teisingas žibintų išdėstymas, jų akcentavimas, ryškumo ir spalvų pasirinkimas, kompetentingas šešėlių žaidimas – ir, žinoma, teisingos valdymo schemos pasirinkimas sukurs nepaprastą atmosferą kambaryje.

Vienas iš pirmųjų patarimų, kaip pasirinkti kambario apšvietimą, yra tai, kad apšvietimo sistema turėtų būti apgalvota net renovacijos etape. Šiuo metu jau turėtumėte tiksliai žinoti kambario interjerą, jo spalvų gamą ir pagrindinius interjero akcentus. Be šios taisyklės visos jūsų pastangos bus švaistomos veltui.

Atsižvelgiant į dirbtinio apšvietimo paskirtį, jį galima suskirstyti į bendrą, vietinį ir dekoratyvinį. Kiekvieną iš jų galima sukurti daugeliu būdų.

Bet kuriame kambaryje pagrindinis dalykas yra bendras apšvietimas. Jis turėtų užtikrinti reikiamą apšvietimą visame kambaryje arba atskiroje erdvėje.

Šviestuvai, įmontuoti pakabinamose lubose, tapo įprasti. Jie yra kompaktiški, suteikia pakankamai ryškią ir tolygią šviesą visame kambaryje ir, jei pageidaujama, leidžia kryptingai išryškinti širdžiai mielą detalę. Šviestuvai, esantys per patalpos perimetrą ir paslėpti už karnizo atbrailos arba tolygiai pritvirtinti prie sienų, be savo pagrindinės funkcijos, pabrėš kambario kontūrą ir vizualiai padidins lubų aukštį.

Norint gerai apšviesti tam tikrą kambario vietą, pavyzdžiui, darbo zoną, mėgstamą paveikslą ar valgomojo stalą, jums reikės vietinio apšvietimo. Jis formuojamas naudojant tiesioginius, išsklaidytus ar mišrius šviesos šaltinius.

 Tam naudojami šiuolaikiniai šviestuvų, žvakidžių, stalinių, naktinių ir toršerų modeliai. Maksimalų komfortą suteikia modeliai su žibinto svirtimi ir sukimosi kampo reguliatoriumi. Vietinė šviesa yra nepriklausomas dekoratyvinis elementas. Be to, jis paryškina tamsius kampus, suteikia interjero apšvietimui įvairovės ir sukuria atmosferą.

Jei kaip pagrindinį apšvietimą naudojamos lempos, svarbu teisingai apskaičiuoti, kiek žibintų reikia ir kokiu atstumu vienas nuo kito jos turėtų būti išdėstytos, kad namai būtų stilingi ir jaukūs.