Laikas yra pinigai. Atsižvelgiant į šią frazę rašomi SEO straipsniai, o juos noriai priima straipsnių katalogai (tiksliau, katalogų savininkai). Tekstas, atgalinė nuoroda, paveikslėlis – puiku. Tačiau pradėjus dirbti lyg konvejeriui atsiranda keistų, net nesąmoningų rašliavų, kurios užsakovui tam tikrais atvejais gali pridaryti gėdos.
Rašliava ar straipsnis?
Laiko sąnaudos priklauso nuo to, kokie reikalavimai SEO straipsniui keliami. Jei užsakomas 300 žodžių ilgio straipsniukas ir neteikiama pernelyg daug reikšmės jo turiniui, galbūt pakanka ir keliolikos minučių. Viena pastraipa šen, kita pastraipa ten… Bet labai netikėtai koks nors rašytojas ima ir pasako: „Parašyti 300 žodžių straipsnį trunka 15 minučių.“ Pridėkite, kad kalbate apie SEO žanrą, nes ko nors rimto per tiek laiko neparašysi. O jei ir parašysi, vėliau turėsi skirti dvigubai tiek laiko redagavimui. Paprasčiau tariant, žodžių skaičius neatspindi darbo trukmės. Galbūt per pusvalandį pavyks sukurti SEO straipsnį. Tačiau reprezentatyvus įmonės pristatymas ar pranešimas spaudai – visai kas kita; tektų paplušėti gerokai ilgiau.
Galima užduoti klausimą, susijusį su tuo, kas jau aptarta, bet skambantį tiesmukiau: rašliava ar straipsnis? Akivaizdu, kad atsakymų būtų formuluojama pačių visokiausių. Vieni laikytųsi rašliavos flango, kiti šnekėtų, jog orientuojasi į kokybę (o šnekas patvirtintų darbais).
Straipsnių katalogų įvaizdis
Paprasti SEO straipsniai „štampuojami“ greitai (ypač kai tenka imtis ne vieno ir ne dešimties, o kokio šimto tekstų). Tada stengiamasi kuo greičiau pasiekti reikiamą žodžių skaičių. Jei rašantis asmuo pareigingas, pabaigęs peržiūri ir pataiso, kas negerai. Nes sparčiai rašant neišvengiama klaidų, kai kurios vietos pasirodo nerišlios, primygtinai redaguotinos.
O kaip atrodo vietos, kuriose SEO žanrui priklausantys tekstai skelbiami? Toms svetainėms įvardyti pasirinktas terminas straipsnių katalogai. Svetainės kaip svetainės… Kita vertus, randama ne tik normalių straipsnių, bet ir rašliavų. Pavyzdžiui, 300 žodžių tekstas, kurio kiekvienas sakinys užima bent po penketą eilučių. O kiekviena eilutė sudaryta iš tuščiažodžiavimo.
Tačiau jokiu būdu neteigiame, kad straipsnių katalogai ir netvarka nusipelno lygybės ženklo. Yra puikių pavyzdžių, kuriuose viskas taip, kaip turi būti. Tik… ar kas nors žino, kaip turi būti?..